Новини    31 серпня 2023 20:16

По всьому світу фермери розводять витривалих до спеки корів

Зазвичай корови добре почуваються при температурах від +5 до +25 градусів за Цельсієм. При спекотнішій погоді вони можуть відчувати тепловий стрес

В усьому світі фермери розводять корів із мутацією, яка дає їм вищу термостійкість — перевага, яка може виявитися вирішальною, оскільки зміна клімату призводить до підвищення глобальної температури. Мутація, яка називається “slick gene”, пов’язана з коротшою шерстю та більшою активністю потових залоз, повідомляє ait-magazine.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Гарячі частини світу стають гарячішими, а ті частини світу, де тепловий стрес був лише випадковою проблемою, виявлятимуть, що це більш серйозна проблема. Чим більше клімат такий, що корови піддаються сильному тепловому стресу, тим важливішим буде слік-ген, — зазначив зоолог з Університету Флориди Пітер Хансен, який вивчає цю мутацію.

Зазвичай корови добре почуваються при температурах від +5 до +25 градусів за Цельсієм. При спекотнішій погоді вони можуть відчувати тепловий стрес. Корови, які страждають від теплового стресу, дають менше молока, більш сприйнятливі до хвороб і мають вищий рівень смертності телят.

Зокрема у дослідженні 2015 року вчені підрахували, що наслідки зміни клімату для молочних корів у США призвели до щорічних втрат у виробництві молока в розмірі 670 мільйонів доларів США, а до кінця століття ця цифра, за прогнозами, зросте до 2,2 млрд доларів.

Аби охолодити перегрітих корів, фермери зазвичай покладаються на вентилятори, прохолодну питну воду та тінь. Але Рафаель Лопес-Лопес, який керує невеликою молочною фермою в Пуерто-Ріко, десятиліттями вирощував у своїх корів слік-ген, щоб уберегти їх від перегріву. Ці корови розмножуються ефективніше й він отримує на 800 літрів більше молока за лактацію.

Стійкі до спеки корови поступово поширюються фермерами США та Канади. На невеликому ранчо в Вайткрофті, Британська Колумбія, власниця ранчо Джоан Ніклас та її чоловік співпрацювали з дослідниками протягом трьох років, щоб розводити корів зі слік-геном. Ген зустрічається в природі принаймні у шести різних породах великої рогатої худоби по всьому світу. Сім’я Нікласів схрестила корів порід сенеполь і червоний ангус, і телята народилися минулої весни і помітила чіткі відмінності у гібридних корів: у них є невеликий мішечок на животі, вони встають раніше і їдять більше у спеку, порівняно з іншими.

Джон Черч, дослідник великої рогатої худоби з Університету Томпсон-Ріверс, зауважив, що ця порода може витримувати до на 7,2 градуса за Цельсієм вищу температуру, ніж Bos indicus, південноазіатська порода великої рогатої худоби, яка відома своєю теплостійкістю.

Зауважимо, що масштабне розведення рогатої худоби, яка тепер страждає від глобального потепління, є одним з найсерйозніших чинників, які спричиняють кліматичні зміни. Сільське господарство продукує значну кількість парникових газів, а на виробництво м’яса, зокрема яловичини, припадає найбільша частка викидів у цій сфері.

Нагадаємо, нещодавно вчені з Північно-західного університету A&F успішно побачили народження трьох клонованих корів із дуже бажаними рисами в автономному районі Нінся-Хуей на північному заході Китаю, що стало першою успішною спробою китайських вчених зібрати, відновити та зберегти ресурс зародкової плазми “суперкорів” у Китай за допомогою методу перенесення ядер соматичних клітин та ефективного їх відтворення.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

У жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...