Новини    14 березня 2023 16:09

ООН та рф домовилися про продовження зернової угоди на 60 днів – в Україні вже заявили, що це суперечить угоді

Україна чекає на офіційну позицію ООН та Туреччини як гарантів ініціативи.

Після переговорів у Женеві росія та ООН домовилися про продовження зернової угоди з Україною на 60 днів, інформує CNN.

Москва погодилася продовжити поточну зернову угоду, яка діє до 18 березня, ще на 60 днів. РФ скаржиться, що нібито залишаються обмеження, які заважають реалізовувати винятки з санкцій для агропродукції рф.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна заявляє, що заявлена росією можливість продовження зернової ініціативи на 60 днів замість 120 днів суперечить підписаним разом з ООН та Туреччиною документам. Про це віцепрем’єр-міністр відновлення Олександр Кубраков написав у Twitter.

Угода передбачає щонайменше 120 днів продовження, відтак позиція рф щодо продовження її лише на 60 днів “суперечить документу, підписаному Туреччиною та ООН”.

Україна чекає на офіційну позицію ООН та Туреччини як гарантів ініціативи.

Україна та рф є значними постачальниками продовольства у світ. До війни Україна – відома як одна з житниць світу – експортувала приблизно три чверті виробленого зерна. Згідно з даними Європейської комісії, близько 90% цього експорту було відправлено морем із чорноморських портів України. Війна та її вплив на експорт зерна мають серйозні наслідки, особливо для глобального Півдня, який значною мірою залежить від них.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Анкара хоче домогтися продовження зернової угоди після 18 березня, тому продовжуватиме переговори з ООН.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...