Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Анкара хоче домогтися продовження зернової угоди після 18 березня, тому продовжуватиме переговори з ООН, Україною та рф, передає agropolit.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Ми сподіваємося, що зернова ініціатива буде продовжена за участі всіх сторін, і ми продовжуємо нашу роботу в цьому напрямку. Україна вже вдруге висловила свою позитивну думку щодо продовження ініціативи. росія також позитивно ставиться до продовження ініціативи. В межах поточного відвантаження кількість суден, що вийшли з українських портів досягла 790, — наголосив він.
Щодо кількості відвантажених зернових культур, за словами міністра оборони, вона вже перевищила 23 млн 400 тис. т. Серед цього вантажу є ячмінь, кукурудза та пшениця. У турецькій пресі з’явилася інформація про те, що 40% зерна, що переправили через коридор, доставили до Європи, до Азії – 30%, 13% потрапило до Туреччини, 12% передали в Африку, а 5% передали на Близький Схід.
Нещодавно пройшла зустріч у Києві між генсеком ООН Антоніу Гутеррешем і президентом України Володимиром Зеленським. Сторони зазначили, що продовження зернової угоди після 18 березня є “критично необхідним”.
Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”. 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.
Нагадаємо, з метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.
Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.
Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.
Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.
Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!