Новини

ООН намагається розблокувати експорт російського аміаку

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш та його команда працюють над розширенням та продовженням на рік угоди за посередництва ООН, що дозволяє експорт українського зерна з Причорномор’я, термін дії якої може закінчитися наприкінці листопада, пише agronews.

Стеж за новинами у зручному форматі! Підписуйся на наш Telegram

“Ми намагаємося усунути невизначеність, щоб люди публічно заявляли, що “так, це буде продовжено ще на рік”, але ми ще не досягли цього”, – сказав офіційний представник ООН Стефан Дюжаррік, додавши, що офіційні особи ООН також працюють над полегшенням експорту російського зерна та добрив.

Дюжаррік повідомив журналістам, що голова гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс і високопоставлений торговий представник ООН Ребека Грінспан вирушать до москви приблизно за тиждень, щоб обговорити обидва питання з високопоставленими російськими чиновниками.

“Генеральний секретар та його команда ведуть інтенсивні контакти з цих питань. Пан Гутерреш та його команда старанно працюють над розширенням Чорноморської зернової ініціативи. Вони активно працюють над усуненням останніх перешкод для полегшення експорту російського зерна та добрив”, – наголосив він.

Читайте також: Через зростання цін на добрива найбільше постраждають дрібні агровиробники — LNZ

Сприяння постачанням продовольства та добрив з росії є центральним аспектом пакетної угоди, укладеної за посередництва Організації Об’єднаних Націй та Туреччини 22 липня, яка також відновила постачання зерна та добрив із Чорного моря до України.

Угода включала аміак – ключовий інгредієнт нітратних добрив. Трубопровід, який транспортує аміак з російського Поволжя до українського чорноморського порту Південний, було закрито, коли росія вдерлася в Україну 24 лютого.

Наразі Організація Об’єднаних Націй намагається домогтися поновлення експорту аміаку.

Україна та росія є ключовими світовими експортерами зерна та добрив. Організація Об’єднаних Націй заявила, що угода про експорт з росії та України необхідна для подолання глобальної продовольчої кризи, яка, за її словами, посилилася війною росії в Україні, внаслідок чого близько 47 мільйонів людей опинилися на межі “гострого голоду”.

Нагадаємо, рф шантажує керівництво низки країн голодом, іншу світову спільноту ще більшим зростанням цін на продовольство.

Раніше повідомлялось, понад 300 млн людей світу знаходяться під загрозою голоду через дії росії.

військові рф вивозять вкрадену продукцію з елеваторів ГК “Прометей”, що розташовані на тимчасово неконтрольованій українською владою території Запорізької та Миколаївської областей. Зокрема, йдеться про грабіж зернових, олійних, а також мінеральних добрив з “Пологівського” (Запорізька обл., Пологівський р-н) та “Снігурівського” (Миколаївська обл., Снігурівський р-н) елеваторів.

Підвищення цін на продукти неминуче, оскільки війна в Україні впливає на собівартість виробництва. Російське вторгнення призвело до зростання цін на добрива, корми для тварин та паливо, що позначилося на виробництва, а потім позначиться і на споживачах Великої Британії.

Тим часом країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку