ООН намагається розблокувати експорт російського аміаку

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш та його команда працюють над розширенням та продовженням на рік угоди за посередництва ООН, що дозволяє експорт українського зерна з Причорномор’я, термін дії якої може закінчитися наприкінці листопада, пише agronews.
Стеж за новинами у зручному форматі! Підписуйся на наш Telegram
“Ми намагаємося усунути невизначеність, щоб люди публічно заявляли, що “так, це буде продовжено ще на рік”, але ми ще не досягли цього”, – сказав офіційний представник ООН Стефан Дюжаррік, додавши, що офіційні особи ООН також працюють над полегшенням експорту російського зерна та добрив.
Дюжаррік повідомив журналістам, що голова гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс і високопоставлений торговий представник ООН Ребека Грінспан вирушать до москви приблизно за тиждень, щоб обговорити обидва питання з високопоставленими російськими чиновниками.
“Генеральний секретар та його команда ведуть інтенсивні контакти з цих питань. Пан Гутерреш та його команда старанно працюють над розширенням Чорноморської зернової ініціативи. Вони активно працюють над усуненням останніх перешкод для полегшення експорту російського зерна та добрив”, – наголосив він.
Читайте також: Через зростання цін на добрива найбільше постраждають дрібні агровиробники — LNZ
Сприяння постачанням продовольства та добрив з росії є центральним аспектом пакетної угоди, укладеної за посередництва Організації Об’єднаних Націй та Туреччини 22 липня, яка також відновила постачання зерна та добрив із Чорного моря до України.
Угода включала аміак – ключовий інгредієнт нітратних добрив. Трубопровід, який транспортує аміак з російського Поволжя до українського чорноморського порту Південний, було закрито, коли росія вдерлася в Україну 24 лютого.
Наразі Організація Об’єднаних Націй намагається домогтися поновлення експорту аміаку.
Україна та росія є ключовими світовими експортерами зерна та добрив. Організація Об’єднаних Націй заявила, що угода про експорт з росії та України необхідна для подолання глобальної продовольчої кризи, яка, за її словами, посилилася війною росії в Україні, внаслідок чого близько 47 мільйонів людей опинилися на межі “гострого голоду”.
Раніше повідомлялось, понад 300 млн людей світу знаходяться під загрозою голоду через дії росії.
військові рф вивозять вкрадену продукцію з елеваторів ГК “Прометей”, що розташовані на тимчасово неконтрольованій українською владою території Запорізької та Миколаївської областей. Зокрема, йдеться про грабіж зернових, олійних, а також мінеральних добрив з “Пологівського” (Запорізька обл., Пологівський р-н) та “Снігурівського” (Миколаївська обл., Снігурівський р-н) елеваторів.
Підвищення цін на продукти неминуче, оскільки війна в Україні впливає на собівартість виробництва. Російське вторгнення призвело до зростання цін на добрива, корми для тварин та паливо, що позначилося на виробництва, а потім позначиться і на споживачах Великої Британії.
Тим часом країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.
Анна Лиса