Новини / Елеватори     10 травня 2022 20:41

Окупанти рф крадуть українські добрива з елеваторів ГК “Прометей”

Окупанти незаконно вивезли понад 100 тонн мінеральних добрив

Військові рф вивозять вкрадену продукцію з елеваторів ГК “Прометей”, що розташовані на тимчасово неконтрольованій українською владою території Запорізької та Миколаївської областей. Зокрема, йдеться про грабіж зернових, олійних, а також мінеральних добрив з “Пологівського” (Запорізька обл., Пологівський р-н) та “Снігурівського” (Миколаївська обл., Снігурівський р-н) елеваторів. Про це інформують на сайті Elevatorist.com.

Повідомляється, що з території зерносховищного комплексу “Пологи” окупанти незаконно вивезли понад 100 тонн мінеральних добрив, які призначалися для реалізації фермерам у рамках програм підтримки сільгоспвиробників–партнерів ГК “Прометей”. Були понівечені приміщення, оргтехніка, охоронна система, а також пошкоджено інфраструктуру окремих підрозділів елеватора. Працівники підприємства також повідомили про вивезення частини офісної техніки та меблів.

Схожа ситуація й у “Снігурівського елеватора”.

“Щодня з території підприємства окупанти вивозять насіння соняшника та мінеральні добрива. Відомо також про руйнування виробничо-технологічної лабораторії та охоронної системи, понівечених офісних меблів та оргтехніки”, – наголосив директор зерносховищного комплексу Тарас Шрунь.

“Російські варвари розкрадають продукцію, яка призначалася для наших фермерів, а також для відвантаження іноземним клієнтам. Ці мародери вивозять вантажі тоннами з елеваторів на тимчасово окупованих територіях, а те, що вивезти не хочуть, або не вдається — трощать. Вони руйнують усе на своєму шляху!”, – зауважили в компанії.

У ГК “Прометей” повідомили, що продовжуватимуть забезпечувати роботу тих активів, що знаходяться на безпечних територіях. Підприємства здійснюватимуть господарську діяльність, дотримуючись норм українського законодавства.

“Пологівський” та “Снігурівський” зерносховищні комплекси не будуть вносити зміни до управління підприємствами. Незважаючи на пошкодження окремих підрозділів, роботу елеваторів вибудовано з урахуванням того, що ці активи на даний момент не завжди мають змогу здійснювати безперервну господарську діяльність. Загрози життю та здоров’ю працівників зерносховищ немає.

У прес-службі компанії зазначили, що завдання ГК “Прометей” на даний момент — це забезпечення безпеки та якості товару на тих елеваторах, а також виробничих компаніях, де це можливо. Від цього безпосередньо залежить продовольча стабільність”

Зараз у зоні ризику перебуває 8 зерносховищних комплексів з 33, що входять до елеваторного дивізіону Групи Компаній “Прометей”.

Раніше Landlord повідомляв, що російські окупанти обстріляли найстаріший елеватор України.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також