Новини    31 січня 2022 19:33

Через зростання цін на добрива найбільше постраждають дрібні агровиробники — LNZ

Єдине логічне рішення для фермерів на сьогодні — не чекати подальшого погіршення ситуації

Цього року зменшення посівних площ не очікується. Це означає, що попит на добрива буде високий. Тому не всі агровиробники зможуть забезпечити себе необхідними обсягами добрив за прийнятною ціною, і це загрожує зменшенням обсягів внесення добрив у посівну. Про це розповів фахівець з продажу добрив LNZ Ігор Єрохін, передає Gazeta.ua.

«Найбільше від цього можуть постраждати саме невеликі аграрні компанії. Бо агрохолдинги зазвичай є гравцями на ринку газу, закуповують його влітку в період низьких цін і потім пускають на виробництво добрив. А фермери із земельним банком до 5 тис. га зазвичай закуповують добрива безпосередньо перед термінами внесення у ґрунт. Тому вони через значне зростання цін на добрива постраждають найбільше», — розповів Єрохін.

При цьому вже виникають ситуації, коли виробники добрив, отримавши раніше за них оплату за «старими» цінами, відмовляються постачати продукцію споживачам. Аргументують це тим, що газ за цей час значно подорожчав, і ціна на добрива має бути вища.

«Єдине логічне рішення для фермерів на сьогодні — не чекати подальшого погіршення ситуації, а забезпечити себе необхідною кількістю добрив, поки вони ще є у трейдерів і виробників», — вважає фахівець.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄС вполовину обмежить використання пестицидів та добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...