Новини / Рослинництво / Тваринництво     23 березня 2022 13:17

В Британії через війну в Україні зросли ціни на пальне, зерно та добрива

Британські фермери серйозно занепокоєні зростанням собівартості виробництва

Підвищення цін на продукти неминуче, оскільки війна в Україні впливає на собівартість виробництва. Російське вторгнення призвело до зростання цін на добрива, корми для тварин та паливо, що позначилося на виробництва, а потім позначиться і на споживачах Великої Британії. Про це повідомляє ukragroconsult.com з посиланням на Sky News.

Майкл Оукс, власник молочної ферми та голова молочної ради Національної спілки фермерів Великої Британії, заявив, навряд чи хтось із його покоління колись бачив щось подібне.

Читайте також: Через зростання цін на добрива найбільше постраждають дрібні агровиробники — LNZ

За його словами, вартість добрив та кормів для тварин виросла вдвічі з початку війни. Для того, щоб сплатити витрати, минулого тижня фермеру довелося відправити на забій частину своїх молочних корів.

“Я думаю, що у Великій Британії є реальне занепокоєння з приводу продовольчої безпеки. Кількість їжі та вибір, а також ціна їжі та доступність стануть великою проблемою”, — сказав він.

Також зросли витрати на пшеницю та пальне. Хоча підвищення цін спостерігалося протягом останніх років – спочатку Brexit.

Оукс каже, що зростання цін після початку війни в Україні тепер становить реальну загрозу майбутньому його бізнесу. Наприклад, у січні 2021 року за тонну добрив платили трохи менше ніж 300 фунтів, а перед війною ця сума зросла до 600 фунтів.

Нагадаємо, що через війну в Україні ростуть світові ціни на молоко.

Ліана Мелковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також