Новини / Політика     29 червня 2022 13:38

РФ шантажує керівництво низки країн голодом – Єрмак

Очільник Офісу Президента нагадав, що російська блокада українського зерна становить найбільшу загрозу продовольчій безпеці низки африканських держав

РФ шантажує керівництво низки країн голодом, іншу світову спільноту ще більшим зростанням цін на продовольство.

Україна ж робить усе можливе для запобігання світовій продовольчій кризі, заявив на брифінгу керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Очільник ОП закликав негайно розблокувати порти України.

“До війни Україна щороку експортувала понад 50 мільйонів тонн зерна. І чверть цього обсягу йшла в країни Африки. Однак зараз ми не можемо цього робити”, – заявив Єрмак.

Уряд продовжує наполегливо працювати над вирішенням проблеми експорту українського зерна. Це відбувається у тісній співпраці з іноземними партнерами. Цей пункт був на порядку денному і саміту “Великої сімки”.

“Я підтримую постійний контакт з цього питання з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутієрішем. Офіс президента працює тут в тісній координації з МЗС Міністерством інфраструктури, Мінфіном, Міністерством сільського господарства та нашими військовими”,  – додав Єрмак.

Також він повторно підкреслив, що необхідно розблокувати українські порти, бо світова продовольча безпека залежить від них та безпечного судноплавства у Чорному та Азовському морях.

Наразі російська зернова блокада становить найбільшу загрозу продовольчій безпеці низки африканських держав, повідомив очільник на брифінгу.

Нагадаємо, країни G7 підтримають аграрний сектор України.

Landlord раніше повідомляв, щомісяця експорт зерна через західні кордони збільшується на 50%.

Марковська Катерина

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також