Новини / Технології     15 лютого 2019 18:00

Обсяг інвестицій в український агросектор оцінюють в $4 млн

Сьогодні в Україні працює біля 70 стартапів. Вони перебувають на різних стадіях розвитку – від тестування ідеї до масового виробництва. Обсяг інвестицій в агророзробки експерти ринку оцінюють у $4 млн.

Про це повідомляє Seeds.

Серед популярних розробок, які отримали фінансування – безпілотні системи, технології аналізу ґрунту, повітря, погоди та програми й додатки, які з’єднують бізнес-процеси та виробників з поставниками й ритейлерами.

Так, стартап Agrieye зумів залучити $200 000 від норвезьких інвесторів. Це – платформа рекомендацій для фермерів, в основі якої – технології штучного інтелекту, що аналізують значні об’єми даних з супутників і дронів та дають рекомендації.

Drone.ua (масштабний інтегратор безпілотних рішень в агросекторі) профінансували інвестори з Великої Британії, Польщі та Молдови. Велетенський дрон для обробки плантацій Kray Technologies  профінансувала інвестиційна компанія Chernovetskyi Investment Group (CIG).

ЧитайтеЕкспорт зерна, дрони та агротехніка: як Корея планує співпрацювати з Україною

Також активно залучають кошти як від українських, так від іноземних компаній стартами для аналізу погодних умов, планування техоперацій у виробничих процесах, контроль якості та кількості товару на полицях магазину та системи моделювання ризиків виникнення захворювань рослин.

Серед перспективних напрямків для розробок також відзначають технології з генною модифікацією, виведення культур, стійких до посух і кліматичних змін, точне землеробство, інноваційні системи поливу та автоматизація виробництва.

Як раніше повідомляв Landlord, розробники американської компанії Crinklaw Farm Services Inc створили перший у світі безпілотний обприскувач дерев GUSS (Global Unmanned Spray System). Автомобіль, що зовні нагадує БТР чи монстр-трак, обладнаний камерами спостереження, лазерами й датчиками, які передають інформацію про стан дерев працівникам. Спеціальна форма обприскувача дає змогу безпечно їздити між деревами, не пошкоджуючи рослини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також