Новини    20 червня 2018 08:07

Найбільшими імпортерами пшениці у світі стануть Єгипет та Індонезія


У 2018/2019 МР найбільшими світовими імпортерами пшениці стануть Єгипет (12,5 млн тонн) та Індонезія (12,5 млн тонн), а загальні обсяги світової торгівлі даною зерновою культурою будуть рекордними та оцінюються в 186,7 млн тонн. Про це інформують в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» з посиланням на дані червневого звіту Міністерства сільського господарства США.

За інформацією УКАБу, основними поштовхами до росту споживання зернової в цих країнах стали ріст населення, збільшення частки кормового споживання та активна урбанізація.

«Цьогорічні проблеми з погодою в основних країнах-виробниках та високий попит зі сторони імпортерів будуть виступати головними факторами підтримки цін. Аналітики МСГ США наразі прогнозують скорочення світового виробництва пшениці у 2018/2019 МР до 744,7 млн тонн, що на 13,5 млн тонн поступається минулорічному показнику», – йдеться у повідомленні.

Кінцеві світові запаси пшениці також переглянуті у бік скорочення до 266,1 млн тонн, що на 6,2 млн тонн менше минулорічного показника в 272,4 млн тонн. Поряд із цим світове споживання пшениці у 2018/2019 МР зросте у порівняні з минулим роком до 750,8 млн тонн (+7,8 млн тонн). Споживання пшениці переглянуто в бік росту в основному завдяки таким країнам як Китай, Єгипет та Індія. Вартий уваги і той факт, що Росія скоротить споживання пшениці у порівнянні з попереднім роком на 5,5 млн тонн до 39,5 млн тонн через суттєве скорочення виробництва у зв’язку із несприятливими погодними умовами.

За словами аналітика ринків зернових та олійних культур УКАБ Ольги Харабари, Україна цьогоріч попри несприятливі умови у більшості світових країн-виробників має всі шанси зібрати урожай пшениці на рівні минулого року, адже дощі, які пройшли за останній тиждень по всій території України, допоможуть компенсувати необхідний дефіцит вологи, який спостерігався напередодні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...