Новини / Ринок землі     01 червня 2023 14:14

Нардепи пропонують відстрочити другий етап земельної реформи в Україні


Група народних депутатів зареєструвала проєкт закону, яким юридичним особам дозволять купувати землі сільгосппризначення через 2 роки з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону (№9341) спрямований на те, щоб не допустити погіршення становища власників земель сільгосппризначення, а також зловживань під час здійснення операцій із землею, для чого потрібно внести відповідні зміни до Земельного кодексу України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цим законопроєктом пропонується продовжити обмеження щодо максимальної загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України в 100 га та заборони купівлі-продажу або відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб земельних ділянок сільськогосподарського призначення на період протягом 2 років з дня припинення або скасування воєнного стану на території України.

Нагадаємо, з моменту функціонування ринку землі середня вартість 1 га зросла на 20%. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик.

1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Кабінет Міністрів ухвалив Постанову № 474 “Про публічний моніторинг земельних відносин”, якою передбачається створення системи моніторингу земельних відносин, яка буде складовою частиною Державного земельного кадастру, власником якої буде держава.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також