Новини    23 січня 2023 17:02

Напрацьовує проєкти: Миколаївський порт готується до відновлення роботи

Поки що Миколаїв лишається поза "зерновим коридором". Як наслідок, сотні людей без роботи

Колектив миколаївського морського порту не втрачає надії на відновлення роботи та вже напрацьовує проєкти з покращення обслуговування суден різних типів. Порт Миколаєва готується до відновлення роботи. Про це заявив народний депутат, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час візиту до Миколаївської філії ДП “АМПУ”, передає usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Майже 18 мільйонів тонн агропродукції експортувала Україна морем, починаючи із серпня. На жаль, поки тільки з одеських портів. Миколаїв лишається поза “зерновим коридором”. Як наслідок, сотні людей без роботи. Аграрії недоотримують кошти, адже витрати на логістику “з’їдають” доходи від урожаю, — зазначив Гайду.

Відповіді на запитання, коли саме Миколаїв приєднається до роботи “зернового коридору”, поки немає. Вона залежить від успіхів ЗСУ на Кінбурнській косі, зусиль дипломатів та міжнародних партнерів.

Відновлення роботи — одне з ключових завдань, яке обговорюється на найвищому рівні. Сподіваємося, його вдасться вирішити успішно. Це буде перемога для аграріїв, Миколаєва, України, а також потужним внеском у нашу та світову продовольчу безпеку, — додав голова комітету.

Нагадаємо, у Румунії мають намір побудувати новий сучасний зерновий термінал у порту Констанца. Портовий оператор Socep вже розпочав необхідні для цього процедури

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) досягнуло рамкової домовленості з TTS Group S.A. щодо можливості здійснення перевалки на рейдових стоянках порту Констанца (Румунія).

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...