Новини / Техніка     29 липня 2020 14:20

Найбільшим попитом аграріїв користуються трактори середньої потужності

У загальній структурі імпорту трактори потужністю до 200 кінських сил забезпечили частку у 38%

Найбільшим попитом у вітчизняних аграріїв користуються трактори середньої потужності у 70-100 кінських сил та 100-200 кінських сил. Їх частка у загальній кількості продажів тракторів становила 38%. Про це повідомляють у асоціації Український клуб аграрного бізнесу. Загалом,  до України  було завезено більше 15 тис одиниць тракторів зазначеної потужності.

При цьому, у минулому, 2019 році, Україна імпортувала близько 40,2 тис тракторів різних видів і потужностей, включно з новими та вживаними, на загальну суму понад $363,2 млн.

Традиційно «гарячим сезоном» для імпорту тракторів залишається перший квартал року і перша половина другого. Так, навесні минулого року в Україну було завезено 17 тис тракторів, що становить 40% від загальної кількості одиниць цього виду імпортованої сільгосптехніки.

Читайте: «Кернел» першим в історії України експортував 8 млн тон зернових культур 

Слід зазначити, що, як і у попередні роки, українські аграрії надавали перевагу новим тракторам. Серед імпортованих тракторів близько 38,3 тис одиниць (або 95% від загальної структури імпорту) були новими, в той час, як  частка вживаних тракторів склала лише 5% (1,9 тис одиниць).

ТОП-5 країн-постачальників виглядає наступним чином(у відсотках до загальної кількості які були завезені до України):

  • Білорусь – 45%;
  • Китай – 16%;
  • США- 11%;
  • Німеччина – 5%;
  • Франція – 3%.

Всі дані наведені по коду УКТЗЕД 8701 без урахування мотоблоків та сідельних тягачів які також відносяться до цього коду зовнішньоторгівельної діяльності.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства перегляне програми державної підтримки агросектору на 2021 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також