Новини / Трейдинг     29 липня 2020 11:45

“Кернел” першим в історії України експортував 8 млн тон зернових культур

Це новий історичний максимум для компаній України. Частка «Кернел» у загальному експорту зернових зросла до 13,3%

Компанія «Кернел» за підсумками 2019/2020 маркетингового року експортувала 8 млн тон зернових культур, що є новим історичним максимумом для компанії України – жоден аграрний експортер ще не досягав цього рівня. Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Значне нарощування експорту стало можливим завдяки низці факторів, зокрема, за рахунок збільшення власних портових потужностей.

«Кернел» став оператором з найбільшими обсягами перевалки зерна в портах України у 2019/2020 маркетинговому році, – коментує Євген Осипов, СЕО «Кернел», – Протягом останніх двох років компанія наростила експорт удвічі, зміцнивши лідерство на ринку. Частка «Кернел» в загальному експорті зернових з України зросла з 11,6% до 13,3%».

Як зазначив Олександр Головін, Генеральний директор компанії «Кернел-Трейд», директор із закупівель зернових та олійних культур, окрім рекордного врожаю зернових другий рік поспіль, на показники вплинула ефективна й злагоджена робота команд «Кернел» у закупівлях, трейдингу і логістиці.

«Рекорд був би неможливим без плідної співпраці із сільгоспвиробниками. Дивізіон Агробізнес «Кернел» забезпечив 2,8 млн тон зернових. Ще 5,2 млн тон продукції ми закупили у агровиробників, у тому числі завдяки форвардним закупівлям, договорам фінансування та партнерському проєкту Open Agribusiness. Порівняно з минулим роком цифра зросла на 63%. Плани на цей рік ще амбіційніші – близько 7,4 млн тон», – зазначив Олександр Головін.

У 2019/2020 маркетинговому році змінилися не тільки обсяги, але й географія експорту. Насамперед, за рахунок гарного врожаю в країнах Євросоюзу. Натомість Китай різко збільшив обсяги закупівель, придбавши у компанії «Кернел» понад 1,5 млн тон кукурудзи, що у 6 разів більше, ніж у попередньому сезоні. Відтак, саме КНР стала найбільшим імпортером для «Кернел», обійшовши Нідерланди та Іспанію, які були основними країнами призначення протягом попередніх років.

Пшениці найбільше пшениці було експортовано до країн Східної Азії: суттєво збільшилися обсяги поставок в Індонезію і Тайланд.

Водночас, «Кернел» довелося подолати чимало викликів. Сезон стартував з порівняно високими світовими цінами, які склалися внаслідок несприятливих погодних умов на Середньому Заході США. Однак ціни пішли вниз, коли Бразилія зібрала рекордний другий урожай кукурудзи.

Читайте: Сімейна Ферма з виготовлення крафтового сиру з інвестиціями у 200 000 грн

На початку січня була підписана перша фаза угоди США з Китаєм, яка мала покласти край торговельній війні, однак ринок на неї практично не відреагував. У лютому-березні визначальним фактором, який домінує й досі, стала пандемія COVID-19. Стрімке поширення пандемії і глобальний карантин, призвели до рецесії світової економіки, що відчутно позначилося на попиті на продовольство. Зниження доходів споживачів у комплексі з етаноловою кризою в США обвалили світові ціни на зерно.

За прогнозом Оксани Карабін, керівника відділу трейдингу зерна, 2020/2021 маркетинговий рік буде не менш динамічним. Найголовніший тренд – це перевиробництво продовольства у світі. Так, очікується різке зростання виробництва кукурудзи в США, що у поєднанні із послабленим зерновим попитом, тиснутиме на світові ціни. Також внаслідок карантину різко знизився попит на біопаливо. Крім того, дешева нафта робить біоетанол і біодизель економічно нежиттєздатними. Це невтішні новини для агросектору. Ще одна проблема полягає у політичній площині – це загроза зриву торгової угоди між США і Китаєм.

«Ситуація складна, однак агробізнес, на відміну від багатьох інших галузей, не зупинився і продовжує працювати. Ми розглядаємо глобальні виклики як стимул для інтенсифікації роботи. У пріоритетах «Кернел» на рік – подальше збільшення продажів на умовах CIF, нарощування закупівель і розширення співпраці з агровиробниками», – додала Оксана Карабін.

До кінця 2020/2021 маркетингового року «Кернел» планує збільшити обсяги експорту зернових і зміцнити лідерські позиції на ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про те, як побудувати бізнес на козячому сирі.

Читайте також