Новини    04 вересня 2023 17:18

На тлі відставки Умєрова ФДМУ оголосив приватизаційні аукціони на мільярд гривень

Переважна більшість об'єктів, що виставлятиме Фонд держмайна на приватизацію у вересні чудово підійдуть для малого та середнього бізнесу

У вересні Фонд держмайна планує виставити на приватизацію 67 об’єктів із загальною стартовою ціною майже 1 млрд грн, з яких 14 активів — державні підприємства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кількість запланованих аукціонів по областях:

  • Львівська, Житомирська  — по 9 об’єктів;
  • Дніпропетровська  — 8 об’єктів;
  • Кіровоградська, Рівненська  — по 5 об’єктів;
  • Київська, Одеська, Тернопільська, місто Київ  — по 4 об’єкти;
  • Вінницька та Чернігівська  —  по 3 об’єкти;
  • Хмельницька  — 2 об’єкти;
  • Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Миколаївська, Полтавська, Черкаська, Чернівецька — по 1 об’єкту.

3 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив про рішення зробити заміну міністра оборони: з Резнікова на очільника Фонду держмайна Рустема Умєрова. За словами президента, Міноборони потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом.
4 вересня Резніков подав заяву про відставку до Верховної Ради з головними тезами про своє перебування на посаді. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що Умєров теж написав заяву про відставку. Глава фракції Слуги народу повідомив, що голосування звільненню Резнікова та призначенню Умєрова будуть цього тижня.

ТОП- 5 масштабних аукціонів вересня:

“Волиньторф” — діюче підприємство, основним видом діяльності якого є видобуток торфу. Щодоби на підприємстві виготовляють майже 200 тонн торфобрикету. Навіть попри повномасштабну війну державне підприємство не припиняло свою роботу.

Стартова ціна — 202,5 млн грн, аукціон запланований на вересень, точна дата торгів з’явиться згодом.

“Зарубинський спиртовий завод”, що на Тернопільщині. Основна продукція підприємства  — спирти етиловий і денатуровані, будь-якої концентрації (включаючи ті, що використовуються як паливо або компонент для виробництва палива (біоетанол тощо). Об’єкт має 58 одиниць нерухомого майна, загальною площею 28 804,5 м², що розташовані на 4 земельних ділянках загальною площею 23,5 га. На підприємстві працює 129 осіб.

Стартова ціна  — 245,4 млн грн, дата аукціону запланований на вересень, точна дата торгів з’явиться згодом.

Окреме майно Струтинського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт”. До складу об’єкта, розташованого на Львівщині, входять 24 об’єкти нерухомості загальною площею 15 506,4 м², серед яких: будівля головного корпусу, зерносховища, спиртосховища та інші складські приміщення. Майно розташоване на чотирьох земельних ділянках загальною площею більше 14,6 га.

Стартова ціна  — 31,3 млн грн, дата аукціону — 5 вересня.

Єдиний майновий комплекс державного підприємства “Житомирторф”. Основним видом діяльність є добування торфу, до складу підприємства входять “Олевськторф” та Озерянський торфозавод філія. Приблизний обсяг видобування 15-25 000 тон/рік. “Житомирторф” налічує понад 60 об’єктів нерухомого майна, загальною площею 20 345,5 м², серед них адмінбудівля, виробничі корпуси, майстерні, артсвердловини та складські приміщення тощо. Майно підприємства розташоване на ділянках загальною площею 6,4583 га. На підприємстві працює 31 особа.
Стартова ціна  — 7,8 млн грн, дата аукціону  — 15  вересня.

Мурафський кар’єр, розташований у Вінницькій області. Підприємство не здійснює свою безпосередню господарську діяльність з 2013 року. Основний вид діяльності — добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. До складу активу входять 15 об’єктів нерухомого майна площею 1718,4 м², зокрема вагова, кузня, будівля електроцеху та гараж. Актив розташований на земельній ділянці загальною площею 29,8 га. На підприємстві працює 6 фахівців.

Стартова ціна  — 4,9 млн грн, дата аукціону — 7 липня.

Зауважується, що переважна більшість об’єктів, що виставлятиме Фонд держмайна на приватизацію у вересні чудово підійдуть для малого та середнього бізнесу.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

24 серпня підписано акт приймання-передачі Єдиного майнового комплексу ДП Морський торговельний порт Усть-Дунайськ. Новим власником порту офіційно стала компанія “Еліксир Україна”, інформує пресслужба ФДМУ.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

Раніше, у грудні 2022 року маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт.

Порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...