Дохід Усть-Дунайського порту за основним видом діяльності в січні-вересні становив майже 15 млн грн. А за весь 2021 рік — три млн грн, за даними з приватизаційної документації. У 2022 році маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт, передає Forbes.ua.
Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни, зазначив міністр інфраструктури в 2019–2021 роках Владислав Криклій.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Порти мають малі потужності перевалки і глибини, а тому не можуть конкурувати з більшими портами Одеси, Миколаєва, Херсона.
До 2022-го черги з інвесторів на приватизацію портів не було, а наприкінці 2022-го Фонд держмайна виставив Усть-Дунайський порт на продаж.
Стартова ціна Усть-Дунайського порту — 60 млн грн. Продаж цього порту за 60 млн грн до війни було б великим успіхом, зазначив Криклій.
У торгах брали участь вісім компаній. Перемогла вінницька “Еліксир”, піднявши ціну в 3,3 раза, до 201 млн грн. Вона також зобовʼязана виплатити заборгованість із заробітної плати та не звільняти працівників.
“Еліксир Україна” займається оптовою торгівлею хімічними продуктами, а також сільським господарством — обробленням насіння, торгівлею зерном. Власник і директор компанії — Валерій Віхренко, який також володіє агрокомпанією “Вімексім”.
Нагадаємо, порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.
За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.
Пізніше директор порту виступив із заявою, що приватизація порту Усть-Дунайськ може відбуватись в інтересах стивідорної компанії, пов’язаної з народним депутатом Миколою Тищенком.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!