Новини    31 січня 2023 20:59

Вінницька компанія придбала найменший морський порт України за 200 млн грн

Стартова ціна Усть-Дунайського порту — 60 млн грн

Дохід Усть-Дунайського порту за основним видом діяльності в січні-вересні становив майже 15 млн грн. А за весь 2021 рік — три млн грн, за даними з приватизаційної документації. У 2022 році маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт, передає Forbes.ua.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни, зазначив міністр інфраструктури в 2019–2021 роках Владислав Криклій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Порти мають малі потужності перевалки і глибини, а тому не можуть конкурувати з більшими портами Одеси, Миколаєва, Херсона.

До 2022-го черги з інвесторів на приватизацію портів не було, а наприкінці 2022-го Фонд держмайна виставив Усть-Дунайський порт на продаж.

Стартова ціна Усть-Дунайського порту — 60 млн грн. Продаж цього порту за 60 млн грн до війни було б великим успіхом, зазначив Криклій.

У торгах брали участь вісім компаній. Перемогла вінницька “Еліксир”, піднявши ціну в 3,3 раза, до 201 млн грн. Вона також зобовʼязана виплатити заборгованість із заробітної плати та не звільняти працівників.

“Еліксир Україна” займається оптовою торгівлею хімічними продуктами, а також сільським господарством — обробленням насіння, торгівлею зерном. Власник і директор компанії — Валерій Віхренко, який також володіє агрокомпанією “Вімексім”.

Нагадаємо, порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Пізніше директор порту виступив із заявою, що приватизація порту Усть-Дунайськ може відбуватись в інтересах стивідорної компанії, пов’язаної з народним депутатом Миколою Тищенком.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...