Новини    02 вересня 2023 10:04

На Тернопільщині викрили заступника начальника Держпродспоживслужби на системних поборах з імпортерів квітів


Працівники ДБР викрили на систематичних хабарях заступника начальника Державної продовольчої споживчої служби в Тернопільській області. Зокрема, він вимагав щомісячну данину від підприємства-імпортера квітів з Нідерландів.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

За законодавством, для розмитнення та подальшої реалізації квіти мають проходити фітосанітарний контроль. Чиновник встановив таксу за пришвидшене відібрання зразків у тисячу гривень з кожної вантажівки. Також щомісяця він виставив “прайс” у 5 тисяч гривень за пришвидшення проведення фітосанітарної експертизи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

ДБР затримало посадовця під час передачі 13 тисяч гривень – частини коштів за ввезення квітів у серпні. Під час обшуків за місцем роботи фігуранта та в фітосанітарних лабораторіях правоохоронці вилучили документи, які підтверджують протиправну діяльність посадовця.

Йому повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 з конфіскацією майна.

Готується клопотання про обрання запобіжного заходу та усунення чиновника від виконання обов’язків.

Нагадаємо, працівники Державного бюро розслідувань повернули приватному підприємству з Харківщини майно на майже 40 млн гривень.

Державне бюро розслідувань викрило злочинну організацію, яка видурювала у підприємців гроші під виглядом купівлі вирощеної сільськогосподарської продукції — зернових та олійних культур.

Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.

Бюро економічної безпеки викрило постачальників продуктів для державних структур, які ухилились від сплати податків на загальну суму майже 400 мільйонів гривень.

Співробітники Бюро економічної безпеки виявили та заарештували 17 800 вагонів, що належать росії та білорусі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...