Новини    27 грудня 2022 16:49

БЕБ спіймали посадовців, що реалізовували зерно без сплати податків

Службові особи товариства умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму понад 9 млн грн

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн, повідомляє пресслужба БЕБ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.

У результаті таких дій, службові особи товариства умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму понад 9 млн грн. В межах досудового розслідування детективи також отримали висновок економічного дослідження, який підтверджує факт ухилення товариством сплати податку.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України два дні проводило обшуки стосовно махінацій з гуманітарною допомогою у заступників міністрів агрополітики й економіки, а також радниці заступника голови ОП. Про це повідомляє УП із посиланням на власні джерела.

На початку жовтня НАБУ та САП заявили, що  викрили організовану групу на чолі з колишнім головою правління ПАТ АБ “Укргазбанк”, а нині — головою НБУ Кирилом Шевченком, яка упродовж 2014-2019 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. П’яти учасникам цієї групи повідомили про підозру.

Співробітники Бюро економічної безпеки виявили та заарештували 17 800 вагонів, що належать росії та білорусі.

Ймовірні втрати бюджету від діяльності агротрейдерів складають 4,8 млрд грн податків. Неповернення ними валютної виручки може скласти 1,8 млрд дол. США.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...