Новини    12 квітня 2023 18:03

На Сумщині фермерка отримала сільгосптехніку за грант від Німеччини

Грантова підтримка від уряду Німеччини становить до 30% вартості проєкту

У Сумському РУ реалізовано перший кредитний проєкт  в межах Програми з надання грантової підтримки при фінансуванні  підприємств ММСБ.

Програма “Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні” фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з  Deutsche Sparkassenstiftung für international Kooperation (DSIK) та Фондом розвитку підприємництва (ФРП). Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації на сторінці у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В межах грантової програми клієнт ТВБВ 10018/0157 Фермерське господарство “Шайденко Тетяни Олександрівни” отримало кредит на придбання сільгосптехніки. Господарство веде діяльність на території Сумського району.

Грантова підтримка від уряду Німеччини становить до 30% вартості проєкту.

До участі в програмі розглядаються проєкти з цільовим використанням коштів на закупівлю, модернізацію та реконструкцію основних засобів, а також поповнення обігових коштів. Максимальна сума проєкту становить  240 тис. євро без ПДВ у гривневому еквіваленті. В програмі можуть взяти участь будь-які юридичні особи приватної форми власності, зареєстровані в Україні.

Читайте також: Кредитування аграріїв у 2022 році збільшилося у два рази – аналітики

Продовження фінансування українського бізнесу – одне з головних завдань Ощадбанку з початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну. Банк надає постійну підтримку ключовим галузям економіки в цей складний час.

Нагадаємо, проблемні питання кредитування аграріїв та можливості реструктуризації боргів обговорили під час наради керівники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національного банку України, представники банків, аграрних асоціацій та фермерських господарств. Зокрема мовилося про кредитну заборгованість представників агросектору, які перебувають на деокупованих чи тимчасово окупованих територіях, зазнали втрат через військові дії і не мають можливості виплачувати заборгованість банкам.

Початок повномасштабного вторгнення РФ торік припав на активну фазу посівної. Попри усі ризики воєнного часу, українські аграрії продовжили свою роботу, зокрема, користуючись державними програмами пільгового кредитування. Лише за перший місяць великої війни банки видали 1 млрд грн аграріям.

Аграрії були стурбовані затримками з продовженням на 2023 рік урядової програми пільгового кредитування 5-7-9. Як зазначають українські сільгоспвиробники, це вкрай негативно вплинуло б на подальшу роботу агросектору України в умовах війни. Через це Всеукраїнська аграрна Рада разом з провідними аграрними асоціаціями звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка. А секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський наголосив, що час грає проти українських фермерів і продовження кредитування, на яке чекають всі аграрії, вкрай необхідне.

ПриватБанк відкрив прийом заявок на фінансування українських аграріїв для проведення посівної 2023 року.

Минулого тижня Кабмін вніс зміни до державних програм “Доступні кредити 5−7−9%” та “Доступний фінансовий лізинг 5−7−9%” з метою їх оптимізації в умовах воєнного стану. Зокрема продовжено надання державної фінансової підтримки бізнесу, зокрема, сільськогосподарським товаровиробникам, які отримали кредити у рамках проведення посівної кампанії у 2022 році. Продовжено також строк, протягом якого сільгоспвиробники зможуть отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі шляхом пролонгації виданих минулого року кредитів за умови погашення представниками великого та середнього агробізнесу до 25% його суми.

Нещодавно КМУ продовжив дію програми “Доступні кредити 5-7-9”, враховуючи скрутне фінансове становище агросектору та гостру потребу забезпечення додаткового фінансування сільгоспвиробників. Разом з тим, й досі залишається невирішеним питання збільшення ліміту суми кредитування з 90 млн грн хоча б до 135 млн грн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...