Новини / Фінанси     15 березня 2023 13:05

Кабмін продовжив пільгове кредитування аграріїв і скасував позики під 0%


Кабмін вніс зміни до державних програм “Доступні кредити 5−7−9%” та “Доступний фінансовий лізинг 5−7−9%” з метою їх оптимізації в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зокрема продовжено надання державної фінансової підтримки бізнесу, зокрема, сільськогосподарським товаровиробникам, які отримали кредити у рамках проведення посівної кампанії у 2022 році.

Продовжено строк, протягом якого сільгоспвиробники зможуть отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі шляхом пролонгації виданих минулого року кредитів за умови погашення представниками великого та середнього агробізнесу до 25% його суми.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Продовжена можливість надання державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за такими кредитами.

Крім того, у межах державної програми “Доступні кредити 5−7−9%” передбачено:

  • встановлення по кредитах на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для середніх та великих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних;
  • встановлення по кредитах на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для мікро та малих підприємств на рівні 7% річних з можливістю зменшення для інвестиційних кредитів до 5%;
  • встановлення компенсаційної ставки 9% річних для кредитів на поповнення обігового капіталу для всіх підприємств;

У межах державної програми “Доступний фінансовий лізинг 5−7−9%” передбачено:

  • встановлення компенсаційної винагороди для середніх та великих підприємств 11% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 9% річних;
  • встановлення компенсаційної винагороди для мікро та малих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних.

Окрім того, постановою також передбачено:

  • скасування компенсаційних ставок за кредитами та компенсаційної винагороди за лізингом на рівні 0 % річних;
  • виключення фінансування з метою запобігання та подолання наслідків пандемій COVID-19, у тому числі рефінансування таких кредитів.

Довідка. За даними ВАР, підтримку агровиробників в рамках програми “Доступні кредити 5-7-9” уряд розпочав ще в березні 2022 року. Завдяки цьому, бізнес отримував кредити у банках-партнерах зі звичайною процентною ставкою, а держава компенсувала частину відсотків. Також у квітні 2022 року уряд передбачив можливість отримання державних гарантій за кредитами.

Станом на кінець січня цього року доступним кредитуванням скористалися майже 44 000 с/г товаровиробників. Обсяг залученого кредиту по всіх програмах кредитування становить понад 95 млрд грн, зокрема залучені під рефінансування за програмою портфельних гарантій 80% – майже 25 млрд грн.

Аграрії були стурбовані затримками з продовженням на 2023 рік урядової програми пільгового кредитування 5-7-9. Як зазначають українські сільгоспвиробники, це вкрай негативно вплинуло б на подальшу роботу агросектору України в умовах війни. Через це Всеукраїнська аграрна Рада разом з провідними аграрними асоціаціями звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка. А секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський наголосив, що час грає проти українських фермерів і продовження кредитування, на яке чекають всі аграрії, вкрай необхідне.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також