Новини    16 листопада 2023 10:33

У Словаччині теж погрожують блокувати українських перевізників


У Словаччині перевізники погрожують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною, як це роблять у Польщі. До міністерства транспорту України надіслали лист Союз автоперевізників Словаччини (UNAS).

Вони вимагають повернути видавання комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу, а також процес видачі ліцензій українським перевізникам.

“Словацький вантажний транспорт стоїть на колінах. Як бачите, польські перевізники блокують свої кордони, бо мають таку саму проблему, як і наші перевізники”, – йдеться у листі.

Перевізники наголошують, що вже тривалий час міністерство транспорту Словацької Республіки не звертає уваги на вантажні перевезення та ігнорує проблему.

Як писало місцеве видання Teraz писало, що у ніч на 12 листопада було обмежено рух вантажного транспорту на східному кордоні Словаччини через збільшення вантажних перевезень.

Також минулого тижня асоціація автоперевізників Словацької Республіки (ČESMAD) звертала увагу на пом’якшення правил та умов для українських перевізників у зв’язку з війною. У Мінтрансі Словаччини визнали, що на економіку ЄС негативно впливає збільшення кількості перевезень українськими перевізниками по території блоку.

Міністерство звернеться до Брюсселю з пропозицією переглянути рішення Єврокомісії стосовно скасування дозволів для українців до 30 червня 2024 року.

Нагадаємо, у понеділок, 13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.

Акції протесту почали 6 листопада поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”, повідомила Держприкордонслужба.

Раніше повідомлялося, що на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

До майже шести діб (140 годин) сягатиме на окремих пунктах пропуску час очікування на в’їзд в Україну для вантажівок. Причиною залишається страйк польських перевізників.

11 листопада на заблокованому пункті пропуску “Дорогуськ – Ягодин” у своїй вантажівці помер український водій. Трагедія сталася на паркінгу у польському місті Хелм, що неподалік від пункту пропуску.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...