Новини    26 лютого 2023 18:11

На Кіровоградщині збільшили посіви ріпаку на понад 20%

Олійні культури стають пріоритетними

Аграрії Кіровоградщини скорочують вирощування зернових культур, зокрема пшениці, та перелаштовуються на олійні розповіла керівник департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА Валерія Фурманова, передає Точка Доступу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Під урожай 2022 року аграрії Кіровоградщини посіяли 444,1 тис. га озимих зернових і 67 тис. га озимого ріпаку. Але вже під урожай 2023 року озимі зернові посіяли на площі 398,3 тис. га, а озимий ріпак на 83,4 тис. га. Площа посіву ріпаку порівняно з попереднім роком збільшилася на 21%.

Олійні культури стають пріоритетними. Причина в тому, що їхня логістика більш вигідна: тонна олійних культур має більшу вартість. А транспортування коштує так само як і тонна зернових.

Через це фермери перелаштовуються, щоб все-таки працювати не в збиток і не в нуль, а з прибутковістю. Це вже помітно на прикладі озимого ріпаку. Очікується, що у 2023 році аграрії розширять посівні площі під олійними культурами. В першу чергу під соняшником, – зазначила Фурманова.

Внаслідок цього у 2023 році планується скорочення виробництва зернових у порівнянні з попереднім роком. Але ці зміни не вплинуть на внутрішню продовольчу безпеку, запевнила очільниця департаменту. Так, частина зернового ресурсу споживається в області. Це потреби харчової промисловості, використання зерна для посівного матеріалу, на корм худобі та птиці тощо. Водночас внутрішнє споживання зерна є набагато меншим від того, що вирощують аграрії Кіровоградщини.

Нагадаємо, на ринках олійних культур певне пожвавлення спостерігається лише у напрямку соняшника, натомість ціни, попит та пропозиція на сою і ріпак залишаються стабільними.

На початку грудня у США адміністрація президента Байдена погодила збільшення відсоток домішки біопалива в бензині та дизелі. У Канаді ріпакова олія віднесена до сировини для виробництва біопалива, а в Європі переробні потужності олійного комплексу були максимально завантажені та продовжували активну переробку соняшнику та ріпаку.

У листопаді основні події на ринках сої та ріпаку відбувалися на американському континенті. Пізній посів сої в Аргентині створив ризики зменшення її врожайності, що буде мати певну підтримку для ціни на боби. Залишки соєвої олії перебували на піку за останні 29 місяців через зменшення попиту. Водночас у США збільшення потреби в соєвій олії на біопаливо спричинило дефіцит олії на ринку, що буде мати певну підтримку для цін олійного комплексу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...