Новини    31 серпня 2023 18:09

На Хмельниччині посадовцю присудили штраф у справі про хабар за дозволи на викиди

Наразі посадовець підписав угоду про визнання винуватості і погодився сплатити 42,5 тисячі гривень штрафу

У Хмельницькому суд визнав винним заступника директорки департаменту екології ОВА Володимира Дідуха, що отримав шість тисяч грн за сприяння у видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Посадовець підписав угоду про визнання винуватості і погодився сплатити 42,5 тисячі гривень штрафу, повідомляє SHEPETIVKA.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У листопаді 2022 року посадовець надав представниці підприємства “Поділля-Тепло-Інвест” обмежений список установ, у яких можна виготовити проєктно-дозвільну документацію для отримання дозволу. Вона звернулася до ПП “Еванте”, однієї з фірм у списку.

Директор фірми повідомив, що вартість наданих послуг буде становити близько 50 тисяч грн, частину з яких необхідно передати службовим особам департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА з метою впливу на прийняття рішення начальницею департаменту, до повноважень якої входить підписання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Представниці зазначили надіслати лише 5 тисяч гривень на рахунок підприємства, а решту суми – передати готівкою. Наприкінці березня вона передала 20 тисяч грн, а вже 13 квітня керівник “Еванте” передав з цієї суми Володимиру Дідуху 6 тисяч гривень. Наступного дня після цього дозволи на викиди забруднюючих речовин були підписані.

Під час слідства Дідух уклав з прокурором угоду про визнання винуватості, яку затвердив суд. Також суд постановив скасувати рішення про відсторонення чиновника від посади. За проведені експертизи він також повинен заплатити 5,7 тисячі грн.

Наприкінці квітня пресслужба поліції звітувала, що у корупційній схемі підозрюють не лише заступника директорки, а й саму очільницю департаменту екології Ганну Богданович. Посадовиця усі звинувачення категорично відкидає. Також підозру в цій справі отримав директор фірми, якого поліція вважає посередником. Розслідування цих справ ще триває.

Нагадаємо, 24 серпня НАБУ і САП викрили зловживання на суму 62,5 млн грн при закупівлі АТ “Укрзалізниця” харчових продуктів для забезпечення потреб держави у період воєнного стану. Зазначається, що до реалізації схеми причетні колишні та нинішні топпосадовці.

Національне антикорупційне бюро України два дні проводило обшуки стосовно махінацій з гуманітарною допомогою у заступників міністрів агрополітики й економіки, а також радниці заступника голови ОП.

На початку жовтня НАБУ та САП заявили, що  викрили організовану групу на чолі з колишнім головою правління ПАТ АБ “Укргазбанк”, а нині — головою НБУ Кирилом Шевченком, яка упродовж 2014-2019 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. П’яти учасникам цієї групи повідомили про підозру.

Національне антикорупційне бюро викрило колишніх посадовців ДП “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу” у заподіянні державі збитків на суму понад 9 мільйонів гривень під час закупівель зерна.

Бюро економічної безпеки викрило постачальників продуктів для державних структур, які ухилились від сплати податків на загальну суму майже 400 мільйонів гривень.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...