Новини    04 березня 2023 09:08

Продавали зерно за ціною вдвічі меншою ринкової: НАБУ оголосило підозру посадовцям Центру сертифікації насіння


Національне антикорупційне бюро викрило колишніх посадовців ДП “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу” у заподіянні державі збитків на суму понад 9 мільйонів гривень під час закупівель зерна.

Про це повідомляє НАБУ.

Зокрема, підозрюваними є екскерівник Центру сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу та колишній начальник полтавської філії держпідприємства. Також підозри оголошені бенефіціару й директору двох приватних компаній.

Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 2 ст. 28 (кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Бенефіціару та керівнику приватної компанії додатково інкриміноване пособництво за ч. 5 ст. 27 Кримінального кодексу.

Слідством встановлено, що на початку 2020 року посадовці уклали договори на постачання приватним компаніям зерна майбутнього врожаю. Згодом підозрювані умисно внесли зміни до цих договорів – скасували пункт про вимогу враховувати ринкові ціни на момент поставки.

Унаслідок дій фігурантів зерно було продане за майже вдвічі меншою ціною, ніж ринкова, а держпідприємство зазнало збитків на суму 9,1 млн гривень.

Нагадаємо, Бюро економічної безпеки викрило постачальників продуктів для державних структур, які ухилились від сплати податків на загальну суму майже 400 мільйонів гривень.

Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...