Лише 26% поданих власниками повідомлень про зруйноване або пошкоджене внаслідок агресії Росії житло проходять верифікацію, інформація про них є в Держреєстрі майнових прав, повідомила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська, передає Інтерфакс-Україна.
Величезна кількість людей, які подають документи на отримання компенсацій, не можуть отримати доступ до ресурсів, що підтверджують їхнє право власності. Основна маса відмов комісій на місцях – на підставі того, що у людей не оформлені правовстановлювальні документи, – пояснила Козловська.
Також вона наголосила як на важливості спільного з Міністерством юстиції проєкту, що стимулює населення вносити дані про свою власність до Держреєстру, так і на діджиталізації інформації Бюро технічної інвентаризації, що ускладнюється недоступністю або фізичним знищенням низки архівів внаслідок війни.
Нагадаємо, у березні 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 7198 про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації від держави.
Кабінет міністрів України скасував необхідність повертати кошти, надані фермерам в межах програми держпідтримки будівництва елеваторів, якщо ці активи були знищені внаслідок війни. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 27 серпня.
Війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.
Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.
У післявоєнному відновленні України одним з пріоритетів є створення зернових хабів у ЄС, Азії та Африці, розповів президент України Володимир Зеленський.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!