Новини / Елеватори / Фінанси     31 серпня 2022 18:52

Аграріям дозволили не повертати кошти за зруйновані зерносховища

Уряд ухвалив необхідну для цього постанову

Кабінет міністрів України скасував необхідність повертати кошти, надані фермерам в межах програми держпідтримки будівництва елеваторів, якщо ці активи були знищені внаслідок війни. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 27 серпня, її текст з’явився на сайті Кабміну вже 30 серпня, пише usm.

Щоб підприємство або сільгоспвиробник не повертали бюджетні кошти, необхідно документально підтвердити факт руйнування активу. Для цього аграрій має володіти складеним в установленому порядку документом про обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок військової агресії рф.

Проте, якщо аграрій продав або не використовував зерносховища понад три роки, гроші державі доведеться повернути.

Нагадаємо, Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально. Про це розповів експерт з будівництва елеваторів Дмитро Шкорупєєв.

Неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також