За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України, інформує Reuters.
Стеж за новинами в зручному форматі: Підпишіться на наш Twitter
Ніні трейдери не готові вказати точний обсяг закупленої зернової, однак деякі з них, в основному європейські, оцінюють загальний обсяг закупівлі від 500 тис. тонн до 1 млн тонн з постановкою в жовтні-грудні п.р. Трейдери з Сінгапуру оцінюють обсяг закупівлі зернової в 10-12 вантажів Panamax (1 вантаж можна перевозити від 60 тис. тонн) з поставкою в листопаді-грудні п.р.
Неназване джерело в українському уряді також підтвердило агентству інформації про продаж кукурудзи Китаю.
Активний попит китайських імпортерів зумовлений тим, що наразі кукурудза українського походження є з найдешевших на ринку. Так, за інформацією українських аграріїв, ціни на зерно впали на 40% через неможливість вільного експорту. При цьому раніше встановлений морський “зерновий коридор” та робота річкових портів на Дунаї не може компенсувати діючих експортних маршрутів Одеських та Миколаївських портів.
У 2023 році світове виробництво зернових збільшилося на 0,9% порівняно з показником минулого року та досягло 2815 млн т, що становить рекордний обсяг виробництва, досягнутий у 2021 році.
Світовий імпорт продовольства в 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.
Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все буде на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.
У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т, повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації (ФАО).
Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% упродовж наступного десятиліття. Про це зазначили в прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.
За підсумками 11 місяців 2022/23 МР Україна експортувала 26,6 млн т кукурудзи, з яких 64% припадає на відвантаження зерновим коридором. Показник на 11% перевищує експорт зернової за аналогічний період попереднього сезону (24,0 млн т).
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!