Новини / Трейдинг     17 серпня 2023 13:13

Світовий імпорт продовольства встановить новий рекорд у 2023 році – ФАО


Світовий імпорт продовольства у 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.

Такий прогноз озвучив головний економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Максімо Тореро в інтерв’ю “Укрінформу”.

“За прогнозами, у 2023 році світовий імпорт продовольства сягне $1,98 трлн, що на 1,5%, або на $28,9 млрд перевищить рекордний показник 2022 року, який оцінювався в $1,95 трлн. Попри досягнення нового абсолютного максимуму, очікується, що темпи зростання значно сповільняться порівняно з 2022 і 2021 роками, коли зростання досягло 11 і 18% відповідно”, — зазначив Тореро.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На його думку, країни з високим рівнем доходу зможуть компенсувати зростання витрат на продовольство, тоді як країни з доходом вище середнього та низьким зосередяться на постачанні основних харчових продуктів, зменшуючи кількість і якість свого продовольчого імпорту.

“Країни, що розвиваються, які є чистими імпортерами продовольства, найбільш вразливі до зростання світових цін на продовольство. Серед них — країни на південь від Сахари, які вже стикаються з серйозними проблемами відсутності продовольчої безпеки і навіть голодом та мають найбільший ризик подальшого погіршення ситуації”, — зауважив Тореро.

За його словами, крім складних економічних умов, більшість цих країн також страждають від конфліктів.

“Як зазначається в останньому спільному звіті ФАО “Гарячі точки голоду” (Hunger Hotspots), опублікованому у червні, до країн з катастрофічною ситуацією належать Ефіопія, Нігерія, Сомалі та Південний Судан. До цієї групи також входять Афганістан та Ємен”, — поінформував Тореро.

Нагадаємо, згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все ще були на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.

У 2023 році світове виробництво зернових збільшиться на 1% і сягне 2813 млн т, поінформували у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також