Новини / Думки     14 серпня 2019 12:52

Санкції щодо імпорту з Росії стимулюють виробництво українських добрив – Олег Устенко

Обмеження, які були введені в Україні на поставки російських товарів, зіграли позитивну роль для українського бізнесу, оскільки це стало поштовхом для розвитку вітчизняного виробництва мінеральних добрив. Таку заяву зробив радник президента України, економіст Олег Устенко.

Про це повідомляє Апостроф.

За словами Олега Устенка, українські підприємства, які довгий час («місяцями, якщо не роками») простоювали, після введення санкцій на ввезення мінеральних добрив запрацювали на повну потужність і почали виробляти добрива.

При цьому експерт відзначив, що ціна, яку пропонують вітчизняні підприємства за свою продукцію, залишається вищою, ніж за російські аналоги.

Читайте: Чому українським добривам важко конкурувати з імпортними

Олег Устенко також звернув увагу, що у виробництві мінеральних добрив представлені інтереси різних бізнесменів.

«Це не тільки заводи Дмитра Фірташа. У цьому бізнесі дуже багато працюють у виробництві добрив. І, загалом, не суть хто володіє цими підприємствами. Якраз суть у тому, що робити українським аграріям, і суть у тому, що підприємства почали працювати, що є додатковим імпульсом для збільшення зайнятості», – наголосив радник президента.

Олег Устенко вважає, що російський ринок практично втрачений для України, а в питанні імпорту товарів з Росії, крім економічних, є і політичні обмежувачі.

Landlord раніше повідомляв про те, що в травні 2019 року Кабінет міністрів ввів нові обмеження на поставки товарів з Росії. До переліку продукції, на яку поширюється ембарго, додали мінеральні добрива, агропродукцію та транспортні засоби.

Читайте також