Новини / Думки     14 серпня 2019 12:52

Санкції щодо імпорту з Росії стимулюють виробництво українських добрив – Олег Устенко

Обмеження, які були введені в Україні на поставки російських товарів, зіграли позитивну роль для українського бізнесу, оскільки це стало поштовхом для розвитку вітчизняного виробництва мінеральних добрив. Таку заяву зробив радник президента України, економіст Олег Устенко.

Про це повідомляє Апостроф.

За словами Олега Устенка, українські підприємства, які довгий час («місяцями, якщо не роками») простоювали, після введення санкцій на ввезення мінеральних добрив запрацювали на повну потужність і почали виробляти добрива.

При цьому експерт відзначив, що ціна, яку пропонують вітчизняні підприємства за свою продукцію, залишається вищою, ніж за російські аналоги.

Читайте: Чому українським добривам важко конкурувати з імпортними

Олег Устенко також звернув увагу, що у виробництві мінеральних добрив представлені інтереси різних бізнесменів.

«Це не тільки заводи Дмитра Фірташа. У цьому бізнесі дуже багато працюють у виробництві добрив. І, загалом, не суть хто володіє цими підприємствами. Якраз суть у тому, що робити українським аграріям, і суть у тому, що підприємства почали працювати, що є додатковим імпульсом для збільшення зайнятості», – наголосив радник президента.

Олег Устенко вважає, що російський ринок практично втрачений для України, а в питанні імпорту товарів з Росії, крім економічних, є і політичні обмежувачі.

Landlord раніше повідомляв про те, що в травні 2019 року Кабінет міністрів ввів нові обмеження на поставки товарів з Росії. До переліку продукції, на яку поширюється ембарго, додали мінеральні добрива, агропродукцію та транспортні засоби.

Трейдинг        14 травня 2019 10:29

Хлібні вантажі – понад третина всього обсягу перевалки українських морпортів

Загальний обсяг перевалки українських морпортів за чотири місяці 2019 року склав 58,8 млн тонн, із них 18 млн тонн - хлібні вантажі.

Такими є дані Адміністрації морських портів України. Загальний обсяг перевалки збільшився на 12% (на 5 млн тонн) порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому хлібні вантажі зросли майже на третину (плюс 4,4 млн тонн).

Досить суттєво зросла і обробка хімічних та мінеральних добрив – на 385 тис. тонн (сипучих – на чверть, фасованих – більш, ніж у п’ять разів).

Читайте: Дельта Вілмар СНД збудує завод для переробки сої в порту Південний – АМПУ

У позитивній динаміці перевалки суттєві роль відіграє експорт: він зріс у січні-квітні на 20% порівняно з аналогічним показником минулого року. Тоді як імпорт та транзит скоротилися на 5% та 18,5% відповідно, повідомляю АМПУ.

Понад 87% усього обсягу перевалки забезпечили чотири морські порти: «Південний», «Миколаїв», «Чорноморськ», «Одеса».  Усі вони за поточні чотири місяці збільшили обсяги перевалки.

Як писав раніше LandLord, новий автобан з’єднає чотири українські порти: Маріуполь, Бердянськ, Херсон та Миколаїв.

Поділися

Фінанси        05 лютого 2019 07:54

Прибуток Аграрного фонду у 2018 році зріс на 55%

У 2018 р. Аграрний фонд реалізував 360,6 тис. т зерна, виробив 149,6 тис. т борошна, реалізував на внутрішньому ринку 155,4 тис. т борошна. Такі результати дали змогу акціонерному товариству отримати дохід у сумі 6,9 млрд грн. Чистий прибуток при цьому становив 147 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

За підсумками минулого року ПАТ «Аграрний фонд» виконало фінансовий план щодо чистого прибутку на 101%. Порівняно з 2017 р. підприємству вдалося наростити чистий прибуток на 52,2 млн грн (з 94,8 до 147 млн грн).

Зростання фінансових показників товариство пояснює збільшенням обігових коштів (у 2018 р. було залучено на 2,5 млрд грн більше кредитних ресурсів).

ЧитайтеСівозміна та спецобробка ґрунту – в Укрлендфармінгу розсекретили боротьбу з деградацією земель

Компанія також прозвітувала про сплату у 2018 р. податків державі:

  • податки, збори та обов’язкові платежі – 1,63 млрд грн;
  • податок на додану вартість – 1,5 млрд грн.

У 2018 р. підприємство у 8,2 разу збільшило обсяги продажу мінеральних добрив:

  • закупило – 518,8 тис. т,
  • реалізувало – 504,5 тис. т.

Landlord раніше повідомляв про те, що співробітниками ПАТ «Аграрний фонд» встановлені факти шахрайських дій з боку компанії ТОВ «Аграрний фонд», яка використовує схожу назву і нібито продає мінеральні добрива, а натомість ошукує аграріїв.

Поділися

Рослинництво        18 січня 2019 17:27

Азот відновлює виробництво аміачної селітри

Луганський завод «Азот», що входить у холдинг «Ostchem», планує найближчим часом відновити виробництво аміачної селітри. У планах холдингу перед посівною випустити на ринок 1,5 млн тонн добрив, тому до роботи залучають усі підприємства.

Про це повідомляє прес-служба Луганської ОДА.

Луганський завод після запуску виробництва планує погасити борги за електроенергію та заробітну плату, повідомив Леонід Бугайов, голова правління ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», під час зустрічі з Юрієм Клименком, заступником голови Луганської ОДА.

Читайте: Добриво з останків людини: у США можуть легалізувати компостування тіл померлих

Відновивши виробництво аміачної селітри, «Азот» планує налагодити повний цикл аміачних добрив.

Торік у вересні завод припинив випуск мінеральних добрив. На той момент на складах було вдосталь продукції для аграріїв, повідомляє «Дело».

Якщо ж попит на продукцію після посівної підвищиться, холдинг «Ostchem» планує виробити 2 млн тонн добрив.

Як раніше повідомляв Landlord, 2019-го на українському ринку може спостерігатися дефіцит добрив. Проблем також додасть посуха. Однак, господарства отримають більш доступні кредити, що дасть їм змогу значно поліпшити свою інфраструктуру.

Поділися