Новини / Аналітика     30 листопада 2022 18:51

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% – ФАО

Велика частина попиту буде надходити з країн, що розвиваються, в Азії

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На це впливатимуть наступні фактори:

  • зростання населення світу на 800 млн (середньорічне зростання 0,9%);
  • використання пшениці як корму для тварин, особливо в Азії, де споживання м’яса зростає;
  • попит на біопаливо безпосередньо як джерело етанолу, так і опосередковано, оскільки інші джерела їжі перенаправляються на виробництво біопалива.

Велика частина попиту буде надходити з країн, що розвиваються, в Азії. Більшості з них знадобиться більше імпорту від великих виробників зерна.

На Індію, Китай, Пакистан і Єгипет припаде приблизно половина зростання світового споживання. Значне зростання попиту також очікується в Африці (Нігерія +29%, Ефіопія +22%) та АСЕАН (В’єтнам +21%, Індонезія +17%, Філіппіни +19%).

Довгострокові прогнози дають корисну інформацію, однак дослідники зіштовхуються з численними проблемами.

Так, аналітики зауважили, що повномасштабне вторгнення росії в Україну показує, як несподівані події можуть спричинити значні збої у виробництві та торгівлі. Потенціал триваючих конфліктів і зростання витрат на виробництво, особливо на добрива, можуть вплинути на виробництво в короткостроковій перспективі.

Нагадаємо, дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також