Новини    09 листопада 2023 19:11

Кубраков: Україна поглиблює співпрацю з США у транспортній галузі

З минулого року успішно працює Спільна робоча група, яка опікується питанням залучення американських державних інституцій, бізнесу та експертів у процес відновлення інфраструктури України

Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури зустрілася з міністром транспорту США Пітом Буттіджеджем. зокрема під час зустрічі обговорили основні напрямки співпраці у розвитку української інфраструктури, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сьогоднішня зустріч – ще один крок для втілення багатьох важливих для України ініціатив. Зокрема, у посиленні експортної спроможності – основної складової відновлення української економіки, – зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

З минулого року успішно працює Спільна робоча група, яка опікується питанням залучення американських державних інституцій, бізнесу та експертів у процес відновлення інфраструктури України.

Ще з перших тижнів повномасштабного вторгнення група працює над зміцненням альтернативних морю та повітрю логістичних шляхів, залученням допомоги та посиленням санкцій.

Під час зустрічі були виділені пріоритетні завдання для нарощування експорту:

  • робота над безпекою та економічною доцільністю українського морського коридору в Чорному морі, яким вже скористалися понад 100 цивільних суден;
  • розвиток наземного транспортного сполучення, зокрема – залізниці; модернізація рухомого складу та збільшення кількості локомотивів; посилення їхньої пропускної спроможності;
  • посилення логістичного сполучення України з країнами Європи, оновлення існуючих та будівництво нових пунктів пропуску; розвиток морських портів Дунайського кластеру.

Піт Буттіджедж відзначив роботу українського коридору як надзвичайно успішну. Також американські партнери привітали зусилля, які Україна докладає до диджиталізації процесів в країні.

Нагадаємо, США планують виділити майже $700 млн на модернізацію українських портів, залізниць і пунктів пропуску, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков за результатами зустрічі з американською спецпредставницею Пенні Прітцкер.

Економіка України продовжить отримувати інвестиції від США, а фермери професійний розвиток та підтримку від американських компаній, заявив Андре Негрейрос, керівник комерційного підрозділу Центральна та Східна Європа міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...