Новини / Інвестиції     03 червня 2023 16:08

“Органічна ініціатива” надасть допомогу 24 українським аграріям


24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Про це повідомляє проєкт “Органічна ініціатива”.

Зазначається, що третій етап грантової програми був спрямований на підтримку органічних операторів, які працюють або релоковані зі звільнених територій України у Донецькій, Житомирській, Київській (лише область), Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській областях відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (перевага надавалась районам).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Загалом на третьому етапі було розглянуто 72 заявки. Всі деталі підтримки будуть обговорені окремо з кожним грантоотримувачем, про що вони отримують відповідні електронні листи.

Уточнюється, що третій етап грантової програми реалізується за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України” (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Читайте також: Швейцарська федеральна залізниця збудує нові термінали та міські хаби

Нагадаємо, Мінагрополітики та Держпродспоживслужба спільно з фахівцями швейцарсько-української програми QFTP напрацювали план з відновлення та розвитку органічного та молочного секторів, які суттєво постраждали через війну.

У серпні 2022 року Швейцарія виділила близько 100 млн гривень на підтримку господарств з виробництва молока в тих регіонах, що постраждали від бойових дій, а саме: в Чернігівській, Київській та Сумській областях.

31 січня 2023 року завершилася реалізація другої фази швейцарського гуманітарного проєкту, в межах якого молочні ферми Харківської області мали змогу отримати необхідні для забезпечення гігієни виробництва молока засоби.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також