Світова енергетична криза та промислова криза в Китаї сильно вдарили по галузі виробництва речовин для пестицидів. Це неминуче призведе до їх подорожчання та дефіциту в наступному агросезоні.
“На українському ринку попередні хвилі позначились не так сильно, у зв’язку із неспівпадінням агросезонів, відповідно, ми провели закупівлю в сегменті пестицидів раніше. Але потім першою подорожчала логістика, далі відбулося зміцнення юаня на 12-14%, а оскільки закупки відбуваються в доларовому еквіваленті, то це позначилось на ціні для нас. Потім скоротився видобуток жовтого фосфору. Він входить до багатьох продуктів, хоча переважно до добрив, але в деяких ЗЗР також міститься невеликий відсоток цієї речовини. Це спричинило третю хвилю здорожчання. І зрештою четверта хвиля — вереснева — спричинена підвищенням цін на енергоносії та скороченням виробництва в Китаї. От вона уже добре вдарила по нашому ринку”, – вважає керівник хімічного напряму LNZ Group і бренду DEFENDA Сергій Борисов.
За його словами, через віялові відключення електроенергії деякі китайські заводи, які виробляють діючі речовини, останнім часом працюють в режимі одного дня на тиждень. Деякі взагалі зупинились, тому більшість уже навіть укладених контрактів зараз під питанням щодо їх виконання з боку китайської сторони.
“Деяких поставок, можливо, уже не буде, навіть законтрактованих. Але ті поставки, які все-таки будуть, то вони значно зростуть в ціні. При цьому певні продукти навіть задорого неможливо буде отримати, отже, утвориться дефіцит, схожий із ситуацією, яка була минулої осені по гліфосатній та дикватній групі”, — сказав Борисов.
Нагадаємо, що Китай змінить правила імпорту харчових продуктів.
Джерело: SuperAgronom
Владислава Михайленко, Landlord
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!