Новини    04 лютого 2023 10:03

Крали врожай ще до війни: у академії аграрних наук викрили чергову корупційну схему


Слідчі управління корупційних злочинів Міністерства внутрішніх справ викрили колишнього директора одного з держпідприємств, яке входить до структури Національної академії аграрних наук, на організації шахрайської схеми з привласнення врожаю.

Про це йдеться у повідомленні МВС.

Встановлено, що у 2020 році директор водночас уклав два договори контрактації сільгосппродукції з двома приватними підприємствами. У результаті агропідприємство, яке виростило врожай на 1610 га землі НААН, так його і не отримало. Натомість сільгосппродукцією заволодів фігурант через підконтрольну йому структуру. Заподіяні збитки оцінюють у понад 71 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ексдиректору ДП оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) ККУ. За вчинення цих злочинів фігуранту загрожує до 12 років ув’язнення.

Крім того, встановлено, що особистому водію керівника НААН незаконно нараховано близько 800 тис. грн заробітної плати шляхом одночасного “працевлаштування” у шести державних підприємствах, які входили до структури академії.

Водію президента НААН, бухгалтеру та механіку держпідприємства, які здійснювали табелювання робочого часу й виплату заробітної плати, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Санкція статті передбачає до 8 років ув’язнення.

Нагадаємо, співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.

Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.

Читайте також: “Заощадили” 400 мільйонів на податках: БЕБ викрило на махінаціях постачальників продуктів до держструктур

Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.

Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...