Новини / Рослинництво / Трейдинг / Фінанси     24 вересня 2022 10:40

Тепличні овочі злетіли у ціні: експерти б’ть на сполох та пророкують дефіцит


В Україні цього тижня ціна на овочі, що були вирощені в теплицях, стрімко пішла вгору. Здорожчання овочів в Україні відбулося на тлі кризи, яка охопила Європейський Союз, повідомляє платформа EastFruit.

“Здорожчання енергоносіїв, а також ускладнення логістики спричинило масову відмову європейських виробників від зимового сезону вирощення тепличних овочів. На сьогодні аналогічна ситуація склалася і в Україні”, – сказано у повідомленні.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Насамперед здорожчання торкнулося томатів на огірків. Огірки виросли в ціні на 25% в середньому та продаються по 45-55 грн/кг. Томати зросли в середньому на 29% – за кілограм помідорів наразі просять 40-50 грн.

Виробники – тепличні комбінати – кажуть, що таке стрімке здорожчання тепличних овочів стало вимушеним заходом. Наразі на більшій частині України вже доволі холодна погода, тому ввімкнено обігрів теплиць. Але висока ціна на енергоресурси призводить до додаткових затрат, а перейти на альтернативні види палива для українських виробників дуже складно.

Також частина виробників втратила підприємства через окупацію або російські бомбардування. В цьому сезоні вони вже не зможуть працювати. Таким чином, на думку ключових гравців ринку, взимку на Україну цілком може очікувати дефіцит овочів.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Нагадаємо, що в серпні ціни на овочі, навпаки, знижувалися через велику пропозицію на ринку.

В Мінагрополітики у липні запевняли, що ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також