Новини / Аналітика     03 вересня 2023 11:28

Імпорт сої в ЄС зріс на 10%, насіння ріпаку – впав на 60%

Однак, насіння ріпаку імпортували в ЄС на 60% менше проти року раніше

У сезоні 2023/24 імпорт сої в ЄС досяг 2,16 млн тонн до 27 серпня, що на 10% більше, ніж 1,96 млн тонн роком раніше.

Такі дані опублікувала Європейська комісія, інформує Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Імпорт насіння ріпаку в ЄС становив 373 837 тонн, що на 60% менше порівняно з 923 460 тонн, імпортованих роком раніше.

Водночас імпорт соєвого борошна становив 2,32 млн тонн, що близько до 2,37 млн тонн, імпортованих за той самий період рік тому.

Читайте також: У Єврокомісії поки немає рішення щодо обмежувальних заходів з імпорту українського зерна після 15 вересня

Нагадаємо, комісар ЄС із питань сільського господарства Януш Войцеховський, який представляє Польщу, 31 серпня підтримав продовження тимчасової заборони на імпорт українського зерна в п’ятьох країн Євросоюзу до кінця 2023 року і запропонував надати субсидії для українських експортерів зерна.

Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Україна планує створити ще дев’ять пунктів пропуску на кордоні з країнами, що входять до Європейського Союзу, найбільше — з Польщею.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також