Новини / Логістика     24 серпня 2023 17:38

Україна відкриє ще дев’ять пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС

Є домовленість про отримання Україною 160 млн євро пільгового кредиту від польських партнерів для оновлення доріг, пунктів пропуску, закупівлі сканерів

Україна планує створити ще дев’ять пунктів пропуску на кордоні з країнами, що входять до Європейського Союзу, найбільше — з Польщею, зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише Економічна правда.

У планах створення ще дев’яти пунктів пропуску та модернізація 13.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема мовиться про мережу автомобільних пунктів пропуску. Найбільше робіт планується провести на кордоні з Польщею.

Є домовленість про отримання Україною 160 млн євро пільгового кредиту від польських партнерів для оновлення доріг, пунктів пропуску, закупівлі сканерів, – повідомив прем’єр.

Наразі на кордоні з ЄС їх функціонує 21. Три з них відкриті під час повномасштабної війни.

Нагадаємо, між Україною та Румунією відкриють новий пункт пропуску Біла Церква — Сігету Мармацієй. Він буде працювати як для вантажних транспортних засобів, так і для легкових авто і автобусів.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з міністром сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флоріном-Іонуцем Барбу. Сторони обговорили питання співробітництва в аграрній галузі між Україною та Румунією, повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також