Новини / Рослинництво     03 грудня 2019 15:02

В Україні скорочується виробництво жита – Інна Мєтєлєва

В Україні на сьогодні зафіксовано тенденцію до скорочення виробництва жита, у зв’язку з чим у 2019 році прогнозується імпорт цієї продукції в Україну на рівні 30 тис. тонн.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва.

Жито в Україну імпортується для виробництва хліба і хлібобулочних виробів, причому країна закуповує не зерно, а борошно. Основними постачальниками житнього борошна в Україну є Білорусь та країни Балтики.

Читайте: Кернел планує експортувати за рік 8 млн т зерна – Олександр Головін

Інна Мєтєлєва розповіла, яких заходів вживає Мінекономіки для врегулювання ситуації:

«Оскільки реальна статистика виробництва та споживання хліба в Україні відсутня (окрім рекомендованих норм), домовились з Асоціацією хлібопекарів прорахувати потреби для виробництва житнього хліба і визначити напрями взаємодії з агровиробниками по забезпеченню власного виробництва українським житом».

Також на зустрічі з естонською делегацією обговорили можливості спільної програми ФАО щодо жита.

Landlord раніше повідомляв про те, що за перші 7 місяців цього маркетингового року Україна експортувала до країн ЄС 51,2 тис. т жита, що вже на 90% більше, ніж за весь 2017–2018 МР.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також