Новини / Аналітика     28 серпня 2023 16:24

Єврокомісія: Україна – один із найбільших в Європі аграрних експортерів

В абсолютних показниках аграрний експорт України до Європейського Союзу піднявся з 6,92 млрд євро до 13,2 млрд 206 євро у період з 2021 по 2022 рік

Україна навіть в умовах війни займає третє місце в рейтингу найважливіших експортерів аграрної продукції до Євросоюзу та 14 позицію серед найбільших імпортерів агропродукції з Європи. Про це свідчать дані статистичного зведення щодо сільськогосподарської торгівлі Євросоюзу, оприлюднені Єврокомісією, передає Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В абсолютних показниках аграрний експорт України до Європейського Союзу піднявся з 6,92 млрд євро до 13,2 млрд 206 євро у період з 2021 по 2022 рік. У січні – травні 2023 року підвищення агроімпорту з України до Євросоюзу досягло 60%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2022 року. З 3,53 млрд євро цей показник підвищився до 5,64 млрд євро.

Україна є також одним із головних покупців європейської аграрної продукції. До нашої країни ввезли у 2022 році аграрної продукції менше, якщо порівнювати з 2021 роком на 2,92 млрд євро.

Імпорт з України залишається на високому рівні від початку року (+EUR 2,1 мільярда, +60% з січня по травень 2023 року порівняно з таким же періодом минулого року). Вона залишається третім (за обсягом) джерелом аграрного імпорту до ЄС від початку року, при цьому значно зросло надходження зерна, соняшнику, курятини та яєць, а також цукру/ізоглюкози, — мовиться у звіті.

Нагадаємо, у 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні.

Обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України у 2023/24 МР станом на 18 серпня склав 3,48 млн т, що на 16% вище аналогічного показника минулого сезону, свідчать дані Державної митної служби, які публікує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Латвія допоможе Україні з експортом зернових через латвійські порти.

Литва та Україна планують розвивати нові транспортні коридори з Клайпеди до Одеси та інших українських портів, покращувати залізничне сполучення між країнами та збільшувати обсяги вантажоперевезень.

Латвійська залізниця планує долучитися до українських перевезень зерна цієї осені.

Україна нині залишається серед десяти найбільших світових виробників сої.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також