Новини / Ринок землі     31 січня 2019 08:03

G7: Земельна реформа – основа економічного росту України

Посли держав «Великої сімки» (G7) з підтримки реформ в Україні відзначають: країні вдалося успішно реформувати низку галузей. Представники G7 надалі підтримуватимуть галузі, які активно реформуються. Серед ключових напрямків, на розвиток яких міжнародні партнери спрямують зусилля, виокремлюють земельну реформу, реформування митної та податкової служб, виконання Угоди про асоціацію з ЄС та покращення бізнес-клімату.

Про це йдеться на сторінці Групи Послів G7 в Twitter.

2019-го міжнародні партнери нададуть допомогу в оптимізації таких сфер як оборона та безпека, ефективне управління, економічний та людський розвиток.

У сфері економічного розвитку G7 очікують від України:

  • Реформування енергетичного сектору;
  • Продовження приватизації держпідприємств та модернізації управлінського апарату на тих, що лишилися під державним контролем;
  • Реформування митної служби
  • Впровадження земельної реформи
  • Сприяння інвестиціям.

ЧитайтеФермери висунули уряду вимоги і хочуть контролювати ринок землі

Також міжнародні спеціалісти наголошують на необхідності зробити прозорішими тендерні процедури та покращити реформи з децентралізації, аби тергромади 2019-го отримали ще більше повноважень і можливостей розвитку.

На необхідності відкрити ринок землі наполягають і у Світовому банку. Сату Кахконен, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові, заявила, що продаж земель, який наразі заборонений, щороку міг би приносити 1,6% ВВП. Також це дозволило б вивести з тіні численні агроресурси, якими Україна насправді володіє, але не може скористатися.

Раніше Landlord повідомляв про 6 аргументів, в яких радять президенту ветувати мораторій на землю. Висновок щодо Закону України про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення підготувало Мінекономрозвитку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також