Новини / Ринок землі     25 січня 2019 12:28

Фермери висунули уряду вимоги і хочуть контролювати ринок землі

Українські селяни та фермери вимагають від чиновників допустити їх до контролю над ринком землі. Для цього зареєстрували у Верховній Раді законопроект 9487, який має на меті просувати створення умов для розвитку фермерства в селі.

Про це повідомляє AgroPolit.

Зокрема, в законопроекті фермери пропонують давати в безоплатне користування молоді, яка проживає в тій чи іншій тергромаді за місцем реєстрації, землю під садівництво чи ведення особистого селянського господарства. Адже більшість молоді в селах не мають достатніх коштів, аби взяти в оренду плантації для вирощування на ній певних культур.

Крім того, члени Асоціації фермерів і землевласників вимагають зменшити корупційну складову на ринку землі. Тому просять допустити представників бізнесу до інвентаризації сільськогосподарських земель. Особливо тих, які були передані в користування об’єднаним тергромадам.

Також фермери вимагають допустити їх до контролю договорів щодо оренди землі та ініціювати в парламенті прийняття «антирейдерського» закону для захисту аграріїв.

ЧитайтеЩо змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень

Члени асоціації наголошують, що необхідно передати землі довготривалого користування у власність. Тому звертаються до президента з проханням підписати закон про продовження дії мораторію на один рік.

Як раніше повідомляв Landlord, Петру Порошенку радять ветувати мораторій на землю. Мінекономрозвитку підготувало висновок щодо Закону України про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення, яким пропонують Президенту України застосувати право вето.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також