Новини / Рослинництво     10 лютого 2021 14:50

Франція у 2021 році планує значно скоротити площі під ярими культурами

Посівна площа під соняшником може бути зменшена у порівнянні з минулим роком на 25%, а під ярим ріпаком – у 1,6 рази

У поточному році французькі фермери планують значно скоротити площі під всіма основними ярими культурами. Про це повідомляє міністерство сільського господарства Франції.

Зокрема, як зазначається у повідомленні, під час весняної посівної кампанії площі, які будуть відведені під ярий ріпак можуть скласти близько 500 тис га, що 1,6 рази менше площ під цією культурою у 2020 році – 800 тис га. Також досить відчутно знизяться посіви соняшника – очікується, що вони будуть на рівні 580 тис га. Це на 25% менше, ніж задіяли французькі фермери під «квітку сонця» у минулому році. Крім того, за інформацією міністерства, у 2021 році фермери засіють приблизно на 18% менше кукурудзи.

Втім, міністерство сільського господарства Франції не вбачає великої проблеми у скороченні ярих площ з двох причин. По-перше, у 2020 році площі під ярими були рекордними, бо фермери пересівали частину угідь, а, також, намагалися компенсувати недосів озимини у 2019 році (осінь позаминулого року у Франції, як і в Україні, була сухою та несприятливою для сівби озимих культур). Крім того, багато фермерів були розчаровані результатами врожайності ярих культур в умовах тривалої посухи.

ЧитайтеРоман Лещенко: Чотири пріоритети міністерства аграрної політики

По-друге, покращення погодних умов, яке відбулося наприкінці минулого літа та на початку осені, стимулювало посів озимих – їх, за підрахунками аналітиків французького мінсільгоспу було посіяно на 13% більше, ніж у 2019 році.

Хоча, як зазначають фахівці, площа озимини все одно залишається нижчою за середні показники. Скажімо, озимого ріпака посіяно близько 1 млн га, що є найнижчим показником з 1997 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Німеччині дротяники переключилися з картоплі на кукурудзу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також