Новини / Технології     10 лютого 2021 14:00

У Німеччині дротяники переключилися з картоплі на кукурудзу


Для багатьох фермерів в Нижній Баварії 2020 рік позначився неприємним сюрпризом. Личинки жуків коваликів – дротяники, які раніше мешкали на картопляних полях, розсмакували і кукурудзу. Про це повідомляє Аgrarheute.

Так, чимало німецьких фермерів стверджують, що не зіштовхувалися раніше із проблемою таких масштабів. Якщо раніше збитки від дротяників фіксувалися переважно по краях поля, то у минулому сезоні були поля, цілковито спустошені шкідником. В цілому, тільки 15% посівів кукурудзи були вільними від дротяника, траплялися ділянки, куди в загалі не варто було заходити комбайном.

ЧитайтеПрогноз імпорту кукурудзи у ЄС знижено на 2,5 млн т – USDA

Вражаються поля як під кукурудзою на силос, так і на зерно. Найбільшої шкоди завдають види дротяників з п’ятирічним циклом розвитку, особливо на четвертому і п’ятому році життя. Жуки-ковалики обирають вологі місця з достатньою кількістю органічних речовин для годування личинок. Таким чином, луки і особливо конюшина в сівозміні сприяють зараженню дротяником.

Також через зміну клімату дедалі більше дротяників і їх личинок переживають зиму, завдяки потеплінню поширюючись далі на північ. Останніми роками дротяники полюбляють заселяти коріння кукурудзи, особливо в умовах сухого ґрунту.

Фермери шукають рішення, адже в Німеччині заборонені деякі інсектициди для протруєння з частковою дією проти дротяників, а інші доступні протруйники не подіяли достатнім чином проти личинок коваликів. Втім, справі може зарадити глибока оранка, а також внесення такого мінерального добрива, як ціанамід кальцію.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як ліквідувати осередки розвитку хвороб на озимих посівах.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також