Новини    13 листопада 2023 20:12

Франція допоможе українському агросектору наблизитися до стандартів ЄС

Україна та Франція продовжать зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства. Зокрема, у процесі відбудови агросектору та наближення українського законодавства до норм та практик ЄС

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство сільського господарства та продовольчого суверенітету Французької Республіки підписали Декларацію про наміри, інформує пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з документом, Україна та Франція продовжать зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства. Зокрема, у процесі відбудови агросектору та наближення українського законодавства до норм та практик ЄС.

Визнаючи акт агресії росії проти України грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН, який підриває міжнародну безпеку та стабільність. Наголошуючи, що війна має драматичні наслідки для української економіки, зокрема для сільськогосподарського та агропродовольчого секторів, Україна та Франція домовилися продовжувати співпрацю у таких напрямах:

  • очищення та знезараження сільськогосподарських ґрунтів після розмінування на базі пропозицій французьких експертів;
  • розвиток економічного, наукового та технічного співробітництва в сфері генетики тварин;
  • розвиток партнерства між закладами сільськогосподарської професійно-технічної та вищої освіти;
  • продовження співробітництва у сфері земельних відносин, розпочате між Агенцією з управління земельними ресурсами та розвитку сільських територій Франції SAFER та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Міністр сільського господарства Франції Марк Фено висловив готовність надалі сприяти відновленню та розвитку українського аграрного сектору.

Нагадаємо, у серпні 2023 року Україна експортувала 4,3 млн т продукції АПК, що на 16% більше проти аналогічного показника попереднього місяця.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Станом на останній день літа аграрії всіх областей України намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

Аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).

Майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв  зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...