Новини / Фінанси     22 лютого 2023 09:01

Фермери просять уряд звільнити аграріїв у зоні бойових дій від сплати податку на землю та ЄСВ


Всеукраїнський конгрес фермерів (ВКФ) закликає уряд звільнити сільгоспвиробників у зоні бойових дій від сплати земельного та єдиного податку.

Про це йдеться у повідомленні ВКФ.

“Велика кількість територій господарств заміновані, під’їзні шляхи зірвані або перекопані. Провести посівну компанію в деяких господарствах взагалі неможливо. З боку держави ми позбавлені будь-якої допомоги: банки не надають кредити,  ДПС нараховує податок за землю, орендну плату за землі державної та комунальної власності, мінімальне податкове зобов’язання теж нарахували за 2022 рік”, — зазначив директор фермерського господарства Сергій Шевкопляс в ході зустрічі у Новгород-Сіверській РВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазначається, що аграрії, які знаходяться на прифронтових територіях, протягом року позбавлені можливості скористатись своїм законним правом не сплачувати відповідні податки, що є неприпустимим  під час війни. Ускладнюється ситуація тим, що вони також не можуть скористатись пільговими кредитами та державною програмою підтримки аграріїв (виплати в розмірі  3100 грн за гектар землі) через те, що знаходяться в червоній зоні (50 км від лінії фронту).

Сільгоспвиробники громади, які межують з країною-агресором, звернулись до ВКФ із проханням відстояти інтереси фермерів прифронтових територій. Водночас конгрес звернувся до КМУ із проханням прийняти постанову щодо визначення переліку територій, які окуповані або на яких ведуться (велись) бойові дії. А також пропонують звільнити такі території від сплати єдиного податку.

Читайте також: Агробізнес можуть позбавити податкових пільг – готовий законопроєкт

Нагадаємо, Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням не підтримувати скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

В Україні з 2023 року, запровадили нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також