Новини / Фінанси     16 лютого 2023 14:14

УКАБ закликав Верховну Раду зберегти податкові пільги для аграріїв


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням не підтримувати скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Про це говориться у повідомленні УКАБ.

Як йдеться у зверненні, 31 січня на офіційному вебсайті парламенту зареєстровано проєкт Закону України  “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” (№8401), відповідно до якого передбачається скасування низки податкових пільг, запроваджених під час воєнного стану.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У такий спосіб пропонується встановити, що окремі норми діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 1 липня 2023 року, зокрема, йдеться про:

  • можливість для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • можливість для фізичних осіб – підприємців  платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контрольні органи;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як зазначають ініціатори законопроєкту, він був розроблений на виконання Україною зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року.

В УКАБ підкреслюють, що розуміють важливість і необхідність продовження та поглиблення співпраці з МВФ, проте виступають проти скасування податкових пільг до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Читайте також: В Україні хочуть запустити концепцію “Податкова у смартфоні” (інфографіка)

“Війна завдала великої шкоди агросектору України: за різними експертними оцінками, непрямі втрати складають $34,25 млрд. Водночас аграрний бізнес сьогодні знаходиться на межі своєї рентабельності, воєнні дії на території України продовжуються, і аграрний сектор продовжує нести збитки через збройну агресію росії. Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до суттєвого зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність”, — наголошується у зверненні.

З огляду на вищезазначене, УКАБ закликає голову Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева не висловлювати підтримку законопроєкту №8401 у тій редакції, яка наразі запропонована авторами. Зі свого боку експерти УКАБ готові долучитися до напрацювання альтернативного тексту.

Нагадаємо, український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

В Україні з 2023 року, запровадили нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також