Новини / Фінанси     10 березня 2020 09:16

Не нижче мінімального податку: ВР взялася за доходи власників земельних паїв

По-новому оподатковувати доходи від земель сільськогосподарського призначення пропонують народні депутати від правлячої фракції "Слуга народу".

Народні депутати подали до парламенту законопроєкт, яким пропонують змінити оподаткування доходів власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Основна ідея проєкту закону: легалізувати тіньові доходи.

“Тінізація доходів та об’єктів оподаткування є основною проблемою, яка вже багато років гальмує економічний розвиток країни. Існуючий на сьогодні  тіньовий ринок оренди земель сільськогосподарського призначення за оцінками експертів  становить 28% від загальної площі сільськогосподарських земель або близько 12 млн. га з 42 млн. га сільгоспземель України. При цьому  в офіційній оренді перебуває близько 25 млн. га сільгоспземель”, – сказано в законопроєкті, зареєстрованому Верховною Радою України під номером 3131.

Для того, щоб змінити ситуацію, автори законопроєкту пропонують встановити механізм оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб – власників та користувачів сільськогосподарських земель.

“Проєктом Закону пропонується запровадити для власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення оподаткування доходів, отриманих від такої землі, виходячи  з поставленого податкового зобов’язання”, – стверджують автори нововведення.

Читайте: 10-12 млн га сільгоспугідь в Україні знаходяться в тіні: Роман Лещенко

Поставлене податкове зобов’язання в розумінні законодавців – це мінімальне податкове зобов’язання фізичної або юридичної особи – власника або постійного користувача чи орендаря (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, як виділених так і не виділених в натурі,  яке визначається за формулою з урахуванням нормативної грошової оцінки землі та  її площі.

Нардепи пропонують порівнювати розмір сплачених  фізичними або юридичними особами, що мають сільгоспземлі у власності чи оренді,  з поставленим податковим зобов’язанням.

І зобов’язати аграріїв сплачувати саме більший податок.

“Крім того, пропонується окремим положенням встановити, що до середньомісячного сукупного доходу сім’ї при визначенні права на отримання пільг та житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, не включаються доходи, отримані громадянами від реалізації власної сільськогосподарської продукції, якщо сума таких доходів сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати”, – сказано в законопроєкті.

Авторами законодавчого нововведення є глава профільного аграрного комітету Микола Сольський, голова пропрезидентської фракції «Слуга народу» в парламенті Давид Арахамія та інші депутати провладної фракції.

Landlord раніше повідомляв, яким бачить ринок землі новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Джерело: законопроєкт №3131 на сайті Верховної Ради України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також