Новини    23 січня 2018 14:58

Фермери не здають молоко офіційно, бо бояться залишитись без субсидій


Одноосібники, власники корів не здають молоко офіційно через можливість втратити субсидію. Про це повідомляє Голос України. Через це власники переробних підприємств, де виготовляють молочну продукцію, б’ють на сполох, селяни віддають перевагу посередникам, адже вони скуповують молоко без документів.

В асоціації «Укрмолпром» кажуть, що виручка від продажу домашнього молока на промислові підприємства зараховується в сукупний дохід.

«Якщо ж неофіційно продавати молоко посереднику чи реалізувати на ринку, це не зараховується до сукупного доходу і субсидію можна отримати у повному розмірі. Тож на допомогу господарям корів приходять сумнівні посередницькі структури, що з’являються нині, наче гриби після дощу. Саме таким неофіційним фірмочкам, які здебільшого працюють у тіні й не платять податки, селяни, котрі претендують на субсидію і не зацікавлені в збільшенні офіційного доходу своєї родини, і збувають видоєне», – йдеться у повідомленні.

В асоціації запропонували внести зміни до методики нарахування субсидій для господарів, які поставляють незначні об’єми молока – виручку від продажу не включати до сукупного доходу.

«Нинішня ситуація є несправедливою, адже отримані від заводів кошти не можна вважати прибутком власника корови, бо вони значною мірою йдуть на виробництво сировини — витрачаються на корми електроенергію, воду, інвентар, устаткування, ветеринарно-санітарні, зоотехнічні та інші заходи. А тут здавачам ще й доводиться думати, як реалізувати видоєне, щоб не втратити пільги на оплату житлово -комунальних послуг», – заявили там.

Натомість, гроші, які надійдуть до держави, можна б було направити на фінансування субсидій малим виробникам молока.

«Нині частка незадіяної молочної сировини в індивідуальному секторі, яку промислові підприємства могли б переробити на своїх потужностях — майже три мільйони тонн, що становить 38% від загальних обсягів виробництва. Якщо офіційно на заводи додатково надійде навіть половина цієї кількості, тобто 1,5 млн тонн молока, то це сприятиме поповненню бюджету країни: тільки у вигляді ПДВ від реалізації готової молокопродукції — до 1,5—2 млрд грн на рік. З кожного кілограма сирого молока, приміром, при закупівельній ціні 5,3 грн/кг до держскарбниці спрямовується 1,09 грн ПДВ. До того ж підприємства додатково сплатять податок на прибуток та відрахування до соціальних фондів», – додали в асоціації «Укрмолпром»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...