Новини / Технології     04 вересня 2023 15:13

Фермер на Львівщині впроваджуватиме державну програму вироблення біодизеля

На удосконалення технологічного процесу вироблення якісного біодизеля лише цього року фермер використав власних 30 млн грн

Досвідчений аграрій Самбірщини Іван Кільган розкрив можливості та перспективи виробництва в межах господарства та держави відновлювальних джерел енергії, яким є біодизель, повідомляє Leopolis.

Нещодавно його фермерське господарство “Агро Центр” у селі Луки, Самбірського району, оглянули науковці з Києва. Зокрема вони вивчали можливість розроблення державної програми відновлювальних джерел енергії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Технічна база фермерського господарства вже готова до запуску і масового виробництва біодизеля з насіння олійних культур. Але найголовніше те, що фермер Іван Кільган у модернізації технологічного процесу обходився без залучення коштів державного бюджету.

На удосконалення технологічного процесу вироблення якісного біодизеля лише цього року фермер використав власних 30 млн грн. Значну допомогу в реалізації його задуму надали науковці Львова та столичного інституту палива і мастил Київського політехнічного університету.

Читайте також: До кінця 2032 року ринкове споживання біодизеля може досягти $59 млрд – прогноз

Після візиту науковців у постанові президії НААН затвердили пункт: “На основі досвіду ФГ “АгроЦентр” Самбірського району сформувати пропозиції щодо виробництва і використання  біодизеля в умовах українських фермерських господарств”.

Науковці погодилися з тим, що наразі в Україні немає аналога технологічному процесу з виробництва та ефективного використання енергії з відновлювальних джерел. Тож на основі  фермерського господарства планується розробити цільову державну програму. Ставиться завдання, щоб біодизель займав 5-10% у загальній масі палива.

Читайте також: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу

Також було вирішено створити науково-консультаційний центр з питань виробництва та ефективності використання енергії з відновлювальних джерел.

Нагадаємо, посадовці Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях альтернативної енергетики та сільського господарства.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Постачальник послуг з резервуарного зберігання наливних вантажів компанія Vopak на своєму терміналі у Влардінгені в порту Роттердам провела церемонію відкриття 16 нових резервуарів загальною місткістю 64 тис. куб. м.

В Україні запустили програму державної підтримки виробництва біоетанолу та біодизелю.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також