Новини    17 лютого 2023 11:03

У березні в Україні стартує державна програма виробництва біоетанолу та біодизелю


За кілька тижнів в Україні запустять програму державної підтримки виробництва біоетанолу та біодизелю.

Про це повідомила секретар Національної інвестиційної ради при президентові України Галина Янченко, повідомляє AgroPolit.com.

“В березні ми очікуємо запуску програми державної підтримки виробництва біоетанолу та біодизелю. Наразі її умови фіналізує Міністерство АПК та Міністерство економіки. Також у Верховній Раді обговорюється ідея запровадження обов’язкової екологічної домішки біоетанолу / біометану в пальне на рівні 5%”, –  уточнила вона.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За словами Янченко, обидва рішення проходять наразі підготовку та обговорення.

“Водночас обидва рішення роблять інвестиції у цей напрямок біопереробки ще більш перспективними. Говорили про це під час міжнародної конференції по тему біопереробки. Питання, яке турбує багатьох інвесторів – це страхування воєнних ризиків.  Наразі вже дві міжнародні організації, MIGA та DFC пропонують такий тип страхування для бізнесу, як українського, так і іноземного. А найближчим часом ми плануємо залучити до цього процесу і українське Експортно-кредитне агентство”, – підсумувала Янченко.

Нагадаємо, на Гнідавському цукровому заводі перероблятимуть кукурудзу на біоетанол. Про це розповів заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

Читайте також: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу

Посадовці Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях альтернативної енергетики та сільського господарства.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...